Kumpaan luottaa

...kun mun tunteet sanoo toista ja järki toista. Oikeestaan molemmat mulla sanoo samoin mut sä aina vetoot välimatkaan. On se sua uskottava ja vaiennettava ittensä ääni jos susta sillai pääsis vaik oikeesti eroon

tosin vastenmielinen homma :(
5334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Trust me...

Äänestä

Mullekkin

Äänestä

Ootkos tullut ajatelleeksi, että se "järki" on se, miten ajattelemme muiden odottavan meidän toimivan? Eli "järkevästi" niin, että otamme huomioon sen, mitä LUULEMME toisten meiltä odottavan...
Eräänkin kerran elämässäni olen mennyt totaalisen metsään yrittäessäni olla järkevä... Onneksi eräässä merkittävässä kohdassa minulle sanottiin, että heitä nyt jo hittoon järkevyys ja tee niin kuin sydän sanoo!

Äänestä

Tee, minkä koet oikeaksi. Ole rehellinen itsellesi.

Äänestä

Hyvin on omallakin kohdalla käyny tunteet ja järki väittelyä viime viikkoina.. Ehkä senkin vuoksi, koska tämä saattaa olla ensimmäinen vakava suhde.. Kyseisen ihmisen kanssa on yhteyttä pidetty, säännöllisen epäsäännöllisesti, kiitos facebookin..
Järki sanoo, että 11vuoden ikäero on liikaa, toinen osapuoli on kokeneempi kaikessa, me saatetaan olla ihan erilaisia, se ei jaksa mua pitkää katella, eikä se tule asettumaan ikinä aloilleen. Helpommalla pääse kun lopettaa koko touhun ennen, kuin se kunnolla alkaakaan tapahtumaan ja säästyy monelta nololta tilanteelta..
Tunteet sanoo, MITÄ VÄLIÄ! Ja moni tuttukin sanoo samaa..
Kaikista huvittavinta on se, mä olen hyvin skeptinen kaikkeen yliluonnolliseen, näihin saat merkin-tapauksiin..
Mutta viime aikoina on sattunu sellasia juttuja. Pari päivää sitten, kyseinen henkilö oli eräällä paikkakunnalla, samainen paikkakunta esiintyi kuulemassani kappaleessa. En muista koska olisin kuullut kappaleen kokonaan ja enkä sitä sieltä etsinyt vaan kuuntelin kappaleita "sekoituksella".. Samoin kävi yhden radiomainoksen kanssa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mihin luottaa kirjoitti:

...kun mun tunteet sanoo toista ja järki toista. Oikeestaan molemmat mulla sanoo samoin mut sä aina vetoot välimatkaan. On se sua uskottava ja vaiennettava ittensä ääni jos susta sillai pääsis vaik oikeesti eroon

tosin vastenmielinen homma :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu