sururyhmä

tietääkö joku alkaako seurakunnassa uutta sururyhmää keväällä?
4188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kannattaa soittaa virastoon ja kysyä. Mitä ilmeisemmin alkaa, koska kysyntää riittää. Sieltä saa myös viime syksyisen sururyhmän vetäjän nimen, jolle voisi soittaa myös suoraan.
Vertaistuki auttaa monessa muussakin murheessa. Tiedän tämän, koska jäin itse myös yksin kuluvana vuonna.

Äänestä

ehtiikö seurakuntalaiset tappeluistaan, kavalluksistaan ja muista kiinteistörötöksistään tehdä jotakin hyödyllistäkin?

Äänestä
  • viestiketjun otsikko ei ole mikään leikin asia. Ehkä ymmärrät, kun/ja jos sattuu omalle kohdalle.

    Äänestä

  • sivullinen kirjoitti:

    viestiketjun otsikko ei ole mikään leikin asia. Ehkä ymmärrät, kun/ja jos sattuu omalle kohdalle.

    mutta se on asiaa ja totta, verrattuna sun jeesusteluunsi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vertaistukea vailla kirjoitti:

tietääkö joku alkaako seurakunnassa uutta sururyhmää keväällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu