Ikean kylpyhuonekalusteet

Asennan itse

Pärjääkö laadussa esim. Topille ja Puustellille vai onko kyseessä palapeli, josta puuttuu osia?

5

4151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Godmorgon_

      Minä valitsin Ikean. On lastulevyä, mutta niin oli IDOtkin ja muut kalliit vastaavat. Kaikista pitää pyyhkiä roiskevedet pois, vaikka kyseessä on ns. kostean tilan kaluste. Kalusteilla on 10 vuoden takuu, kunhan käyttää oikein.

      Vesilukko on ainoa mikä epäilyttää. Putkimies korvasi Ikean rimpula muovivirityksestä osan jämäkämmällä metallilla. Se, että hajulukko ei sijaitse suoraan vesilukon alapuolella mahdollistaa isot laatikot allaskaappiin (ei koloa hajulukolle). Juuri siitä olen nautttinut, suurista laatikoista, joihin mahtuu paljon tavaraaa. Ei puhettakaan mistään hankalasta kaapista, josta tavaraa saa kumarassa kaivaa altaan alta.

      Ja kyllä, oli palapeli, mutta kaikki osat tallella. Kokoamisohje oli yli 30 sivuinen vihkonen... Ei se runko paha ollut, vaan ne laatikot.

    • ergqerg

      Mulla ollut wc:ssä jo vuoden käytössä godmorgonit, oli halvat siksi ostin. Vievät tosi paljon tilaa mikä ärsyttää ja altaat ovat mielestäni liian matalat.
      Ajavat hintaansa nähden asiansa mutta kyllä kalliimmat ovat huomattavasti laadukkaampia ja sirompia.

      • ???

        Eikö altaan saa sille korkeudelle, mihin kaapin laittaa?


    • kari789

      Osien puuttuminen on äärimmäisen harvinaista. Olen kasannut 5-10 keittiökaapistoa, eikä ole koskaan puuttunut yhtään osaa. Eräs kaverini sanoi kasanneensa non 15 keittiötä ja kerran oli puuttunut 1 puutappi.

      Osat sopii aina täydellisesti ja kasaus on helppoa.

      Topia ja Puustellia en tunne, joten en voi verrata laatua niihin.

    • erqberq

      "Eikö altaan saa sille korkeudelle, mihin kaapin laittaa?"

      Kyseessä taitaa olla altaan syvyys

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3091
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3067
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2417
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      2016
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1893
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1759
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1606
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      82
      1360
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1280
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1110
    Aihe