Tervetuloa leppävirta varkauteen

Onnitelkaa itseänne

olette pian osa kauniimpaa ja parempaa kaupunkia. Kyllä teistä huoli pidetään vaikka tuotte lisärasitteita meille. leppävirralla alkoholismi paljon pahempaa kuin Varkaudessa..joka penkki kesäisin täynnä juoppoja ja nuoriso käyttäytyy paljon huonommin kuin täällä. Mutta älkää huoliko kyllä teistä apinoista vielä ihmisiä saadaa.!

3

392

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trubaduuri

      Varkaudessak ei ole ongelmia, hah hah.
      Talous kuralla kuin ripuli perse, ja kaikki niin omahyväisiä, että vituttaa katsoa

    • Moniko tavis tietää

      Ei tarvis tulla tiputtamalla noita yhdistymisiä.
      Ne vasta rahat vievät ja veroja nostavat , jos joka vuosi joku kunta yhdistetään toiseen.
      VIIDEN VUODEN IRTISANOMISSUOJA KUNNANVIRANHALTIJOILLA aiheutaa ketjureaktion niin monelle viiden vuoden jaksolle kuin niitä kuntia tiputellaan.

      Esim. Kun K-lampi yhdistyi Varkauteen sieltä tuli kaikki kunnan työntekijät siipeilemään ja norkoilemaan, jopa ilman työtä nurkkiin ja nauttivat viiden vuoden ajan palkkaa. Nyt siitä on kulunut kohta 10 vuotta, eikä kaupungin tarvitse enää maksaa palkkoja k-lampilaisille, mutta nyt, jos L-virta yhdistyisi, niin irtisanomisuoja tulisi voimaan taas viideksi vuodeksi ja koskisi kaikkia kaupungin viranhaltijoita.

      • trubaduuri

        Ei Leppävirta ensimmäisenä ole sinne tulossa.
        On siellä Varkauden kunnantalolla niitä norkoilijoita ollut ennenkin, ja tulee tuolla politiikalla olemaan edelleenkin.
        Ihmettelen miksi Varkauden entiset poliitikot ei pysy siellä kun kampeavat Leppävirralle, ja yrittävät väkisin vääntää Meitä Varkauden maksumiehiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1065
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      66
      1010
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      502
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      473
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      436
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      431
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      420
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      412
    9. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      386
    Aihe