sen tämä kurjuus on kestänyt. Ei todellista, molemminpuolista ihastumista edes, pelkkää omaa tyhmyyttä, jokaiseen ansaan astuin, aina sattui, nyt ei enää jaksa. Aikani yritin, ei tullut kuin kuraa niskaan, jokaiselta! aika lopettaa! J
6-7 vuotta
ei ole koskaan
9338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tsemppiä sulle, toivottavasti uus vuos toisi jotain parempaa sun kohdalle. Jos lohduttaa, niin mun ihastumiset olivat aina ykspuolisia, ei mitään vastakaikua tullut kertaakaan. Viimeksi ihastuin n. 7 vuotta sitten, yksipuolisesti kuten aina ennenkin. Mulle tehtiin selväksi ettei mun näköiseen naiseen voi yksikään mies ihastua missään tapauksessa ja kun asiaa toistettiin tarpeeksi usein, niin menihän se oppi lopulta perille. Olihan se hyväkin juttu, tajusin oikeastikin olevani muitten mielestä ruma, en pelkästään vaan omasta mielestäni. Jälkeenpäin jopa hävettää ne ihastumiset, ei näin rumalla naisella ollut mitään mahdollisuuksia yhteenkään mieheen, eikä oikeutta edes katsella ketään. Joten enpä ole enää 7 vuoteen katsellut ketään miestä sillä silmällä ja jos katsonkin jotakuta, niin heti muistan oman rumuuteni ja sen faktan ettei miehet näin rumalta voi missään tapauksessa kiinnostua.
hauska uusi vuosi, toivotan sulle kaikkea lämpöä elämään :) Yritä unohtaa nää palstat, nää ei oo vastaus mihinkään. Ota suora kontakti, niin kaikki paremmin
Kerroitko tunteesi selvästi?
Miten se nyt noin, ja täällähän on J:tä huhuiltu varmasti jo vuosikausia. Et vain ole tainnut itse hyväksyä huhuilijoita, vaan paennut aina väittämällä ettet ole ko. J.
Vai oletko sittenkin se varattu J, joka täällä naisia naurattanu, ja retkuttanu?
J- rakkaani! Tulee täyteen jo 10 vuotta ikävää maaliskuussa...Oot mennyt laskuissa sekaisin jo. Minä olen kaivannut ja rakastanut kohta sen 10 vuotta sinua. Tein tilaa sinulle tulla ja yhä odotan että tulet. Olen yksin, tein tien yksinäisyyteen ollakseni lähellä sinua...saadakseni olla omasi. Odotan, odotan...yhä odotan. Eikö olisi jo aika kun kumpikaan ei halua muita, kumpikin kaipaa toistaan...? Olisiko jo viimeinkin aika tosi rakkaudelle?
Mari?
-ka
Aina kannattaa tehdä toiselle ymmärrettävästi selväksi mitä itse haluaa jos toisesta haluaa jotain. Et varmaan ole tyhmä ollut vaan olet saanut jonkinlaista vastakaikua toisilta. Ilmeisesti kyse monista.Elämä kun ei ole niin yksiviivaista.Hyvää Uutta Vuotta aloittajalle.
ihan tosissaan alkaa miettimään miksi sitä kuraa on tullu niskaan? Älä syytä toisia kaikesta, vaan otappa ihan rohkeasti itsesi sisäiseen tutkiskeluun, sillä ei ne kaikki ole toisen syytä.
Olet varattu, etkä uskalla irrottautua nykytilanteesta, se vie pohjan sinun elämältäsi, sen kaiken mitä olette rakentaneet.Siinä se syy on miksi aiot lopettaa, ikäkin sulla tulee jo vastaan.