Luin juuri kökarilaisen Ulla-Leena Lundbergin teoksen Jää. Ihana kirja, hyvin kerrottu ja lähihistoriaa valaiseva. Kiinnostaisi tietää onko sellaista Mellomin satamaa enää vai tunnetaanko se muulla nimellä?
Jää
Iniöstä olen
2
2286
Vastaukset
- hjgfkgkgnkkgk
Kirjailijan vapautta nimittää satama, jota ei ole.
Minäkin luin kirjan, pidin siitä mutta herkkätunteisena surin romaanin päähenkilön kuolemaa :(
Nuorena ei halua lukea kuolemista. - Anonyymi
Jää vain yksi Op rekka 10 megaa, hiustenkuivaaja, meiseli räyhät ovella,naiset.
Kyllä mies Nivalassa juottaa valmistuneen naisen humalaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2301743- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad47893- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23682Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627