Huh huh kyllä on taas nähty kauhua Kokkolassa aamuyöstä, kun mies ajeli katkaistu haulikko matkassa ympäri katuja. Oli mokoma uhannut ampua jonkun poloisen mutta onneksi poliisi ehti saada uhkailijan kiinni. Aika turvatonta meillä nykyään ei tiedä yhtään milloin joutuu itse tulilinjalle vai tunnetteko olonne turvalliseksi?
http://www.kp24.fi/uutiset/354293/Mies-uhkaili-aseella-Kokkolassa
http://www.kp24.fi/uutiset/354293/Mies-uhkaili-aseella-Kokkolassa
Vastaukset 19
Vanhimmat
Näkyy olevan iltalehden luetuin juttu. "Hätäkeskus sai hyytävän viestin - poliisi ehti estää rikoksen"
Hyi hemmetti se on kuulkaas karmiva ase tuo katkastu haulikko siitä on sahattu takatukki pois ja piippu on katkastu etutukin juuresta poikki silläkö räiskäsee huoneessa niin tapetit menee nurkasta nurkkaan uusiks ja asukas kanssa.
Totta turiset katos haulikon piipussa on lievä supistaja ja seku katkaistaan niin haulien hajonnasta tulee laaja. Se on pelottava ase ja alanmiehet kuskaa sellasta kuulemma rotsin hihassa kutsuen sitä kaistahaulikoksi.
Kaikkea täälläkin sattuu vasta joku aika sitten oli tyyppi kävelly ravintolassa käsiase kourassa tais olla keparissa juttu viime vuonna ja sitä ennen joku ampui cityssä parvekkeelle ja toinen autokatokseen olis kiva tietää miten niidenki kävi.
Omat munat ei kasva käkkimällä toisten munienpäällä
KUINKA VÄHÄN POLIISIA KIITETÄÄN JA KUINKA PALJON HAUKUTAAN...tässä on oiva esimerkki mikä ja kuka on se ainoa joka näitä vatipäitä vastaan menee ja tekee ne vaarattomiksi ammattimaisesti.
Missähän kohtaa kaupunkia se oli saatu kiinni ja mihin oli menossa?
Ohikulkutiellä on citikka nokkarytyssä??
Joo joku hopean värinen xsara poliisi nauhat ympärillä.
Asia ymmärretty rikospaikkaa kiertää aina poliisiteippi tosin iltapäivällä on sattunut myös kolari mutta teipataanko kolariautoja? Voitko kertoa jonkin maamerkin missä tuo auto oli muitakin varmaan kiinnostaisi?
Salakieltä selvästi, minä laitan google kääntäjään tuon.
Eittämättä tuntuu vähän turvattomalta ottain huomioon, että vastahan hiljattain joku änkesi Kokkolassa asuntoon katkaistun haulikon kanssa, jotta tuurilla on menty tämä vuosi ja sitä rataa sitte.........
http://www.kp24.fi/uutiset/lehtiteema/1480/330580/4/Mustasukkainen-mies-meni-tapaamaan-ex-puolisoaan-katkaistun-haulikon-kanssa
Ei kait tässä ole vaaraa, että tuollainen laittoman aseenkantaja pääsee heti vapaalle onko missään lukenut vangitsemisesta vielä mitään?
Oliko siinä salakielisessä tekstissä, joka on poistettu . . Haulikkomiehen nimi
Kyllä oli.
kokkola täynnä hulluja???
On se viheliäistä kö kuka vaan haulikon omistaja voi tehä aseestaan katkastun haulikon. Asevalmistajien pitäs keksiä sellanen katkasematon haulikko mihin ei rautasaha pure niin sois siinä.
Suuri sankari ,kokkolan poikien mieleen.Moni neiti paholainen pahoilaan,muttaa muutamilla töysyntakasilla@nakkimihiehillä ,ankarat fibat,olipa tosi rohkee,,itekki oon istunnu..ja tatskaa löytyy.
Jos ukko tulis katkaistun haulikon kanssa oven taate mulkoilemaan sellasta ei olis yhtään kiva kahtua melkeen joutus juosta pakohon.
Voi hurjaa autossa oli haulipanoksetki mukana siinä oli tosi kyseessä.