Hellurei!
Olen nyt lukion ensimmäisellä ja haavena olisi venäjänkielen opettajan ammatti. Yleensä kaikilla kielten opettajilla on toinenkin kieli siinä sivuaineena esim. Englanti ja ruotsi.
Minulla on sellainen ongelma, että en tiedä minkä sivuaineen siihen ottaisi lisäksi. Ei ainakaan englanti. Osaisitteko kertoa jotain esimerkkejä ja vinkkejä että mikä kieli kannattaisi ottaa siihen venäjän lisäksi????
Paljon kiitoksia etukäteen vastauksista!!!
Suunnitelmis Venäjän kielen opettajai, mutta sivuaine hakusessa.
venäjän kieli
1
436
Vastaukset
- vinkix
Jos se englanti ei käy, niin sitten ruotsi. Hätätilassa saksa tai ranska. Suomi ja kirjallisuustiede venäjän rinnalla tuottaisi myös äidinkielen opettajan kelpoisuuden ja olisivat hyödyllisiä siinäkin tapauksessa, että päätyisitkin kääntäjäksi tai tiedottajaksi tai ties miksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713458
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811459Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251229- 1581202
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35961
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16923Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57822Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk85751- 62735