On se niin väärin että mekin joudutaan sitä maksamaan
Yle maksu
8
176
Vastaukset
- väärä tieto
ei ole väärin sillä mehän katselemme niinkuin tekin tosin valikoiden.Väärin se on sokeille ja sellaisille jotka eikatsele mitään. Ei vl.llät ole purnanneet maksusta,tuo on taas väärä tieto.
Yle maksu kattaa niin tv.n, radion kuin nettijututkin.
Eli kylä lessutkin on osallisena siitä.
Radiota voi kuunnella myös sokeat.
Sokeille kyllä vois antaa 70 % alennusta.
Lessuille taas 150% korotuksen.
Ovat he niin kauan salakatselleet televisiota vaatekomeroissaan...- aika nyt toinen
en tunne ainuttakaan lesdatioleaista joka ei maksanut yle maksua.Ne joilla tv oli maksoivat sen.Sensijaan tunsin monta ei vl.llää jotka jopa kuuluttivat että he ei siitä mömmöstä maksa mitä tv.stä tulee.Että se siitä!
- beeemen
Miten niin? Et koskaan esim. kuuntele radiosta ei-kaupallisia asemia?
- ceeemen
Eihän se uskovaiselle sovi.Vaikka kuinka kuuntelisi,niin ei kuule.
- aika on nyt toinen
en todellakaan kuuntele,netti on minun ainoa tiedonlähteeni,uutiset,documentit,ajankohtaiset mutta hyväksyn yle maksun,on aivan hyvä asia että jokainen joka käyttää ylen palveluja niin maksaa.Ainoastaan sokeat,ja vammaiset joiden aivot ei ota enää tietoa vastaan ja jotka haluavat elää hiljaisuudessa.Heitä kohtaan se on väärin.Onhan kuuroja paljonki mutta he kyllä katselevat tv.tä ja nettiä.
- Sitähän ei muutettu
aika on nyt toinen kirjoitti:
en todellakaan kuuntele,netti on minun ainoa tiedonlähteeni,uutiset,documentit,ajankohtaiset mutta hyväksyn yle maksun,on aivan hyvä asia että jokainen joka käyttää ylen palveluja niin maksaa.Ainoastaan sokeat,ja vammaiset joiden aivot ei ota enää tietoa vastaan ja jotka haluavat elää hiljaisuudessa.Heitä kohtaan se on väärin.Onhan kuuroja paljonki mutta he kyllä katselevat tv.tä ja nettiä.
Niin se on aalima muuttunut eikä tietenkää meidän oppi...
- VALTAA
onhan siellä
VAPUN VALTAKUNTA
KOKO AKKA JOUTAS POIS OHJELMINEEN TELEVISIOSTA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4104939Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4983156Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292641Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2442605Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1952593"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –841724Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6271624Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki161454Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4791385Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v461171