Onko Antalyassa ja Alanyassa hyvin halpoja motelleja/hostelleja, joista saa huoneita kun vaan kävelee sisään? Voiko maksaa käteisellä? En omista luottokorttia.
Antalya ja Alanya halpismotellit
12
389
Vastaukset
- Familyguy11111On kai siellä. Itse kun eksyimme keskustan lähellä syrjemmille kaduille, näkyi kaikenlaista kylttiä. Ei tosin olis tullut mieleenikään mennä sellaiseen. Älä mene! Säästä vähän enemmän ja mene jonnekin hotelliin. On varmasti viisaampi ratkaisu. - jöäkiullkööNiin! Sehan olisi aivan kauheaa joutua jonkun paikallisen yrittäjän pikku pansioniin. Aina brittiläinen laitoshotelli sen voittaa ...vai? 
- Familyguy11111jöäkiullköö kirjoitti:Niin! Sehan olisi aivan kauheaa joutua jonkun paikallisen yrittäjän pikku pansioniin. Aina brittiläinen laitoshotelli sen voittaa ...vai? Eipä suinkaan, voihan ne brittiläisetkin paikat olla ok viettää yö, mutta ihan tuon kerroin oman näkemäni perusteella. Vähän tyhmää kuitenkin äjäkikäteen sanoa, että olis pitänyt tajuta jo kun KATSOI !!! Ihan vapaasti vaan, jos siltä tuntuu. Minä vain vastasin viestiin kuten MINÄ tekisin. Jokainen tavallaan, mutta jos paikka on uusi, kannattaa myös tsekkailla mitä kommenttia muilta tulee. Trollit kyllä erottaa, jos on yhtään älliä. 
- MatkailijatarrrrFamilyguy11111 kirjoitti:Eipä suinkaan, voihan ne brittiläisetkin paikat olla ok viettää yö, mutta ihan tuon kerroin oman näkemäni perusteella. Vähän tyhmää kuitenkin äjäkikäteen sanoa, että olis pitänyt tajuta jo kun KATSOI !!! Ihan vapaasti vaan, jos siltä tuntuu. Minä vain vastasin viestiin kuten MINÄ tekisin. Jokainen tavallaan, mutta jos paikka on uusi, kannattaa myös tsekkailla mitä kommenttia muilta tulee. Trollit kyllä erottaa, jos on yhtään älliä. No, itse olen uskaltautunut katsomaan oven sisäpuolellekin. Olen majoittunut useissa. Vaatimattoman ulkonäön lisäksi palveluun voi kuulua ilmaisia kyytejä, aterioita, hyvää juttuseuraa ja apua kaikkiin matkalla ilmeneviin murheisiin. Näitä ei tusinahotellissa ole saatavilla. Suosittelen, mutta kukin tyylillään tietenkin. 
- MenejosuskallatNämä halpispaikat voivat olla todellisia murjuja. Erehdyin itse sellaiseen Istanbulissa, huone oli siivoamaton, sänky rikki, wc sanoinkuvaamaton, yök!!!! Maksoin huoneesta muutaman euron, en jäänyt sinne vaan menin läheiseen hotelliin. 
 
- kleopatra1:n ex-miesEt pääse edes rajasta lävitse Turkkiin, kun ei ole luottotiedot kunnossa. Turkkilaiset tulkitsevat asian niin, että ihminen ei tuolloin hallitse itseään. Joten älä suotta vaivaudu edes sinne asti. Ostele vaan velaksi yli varojesi täällä kotimaassa aina kun tulee uusi pikaluotontarjoaja. 
 Joka lentokoneellisesta muutaman matka pysähtyy tullissa juuri tämän seikan vuoksi. Passitarkastuskoppien vieressa vasemmalla on sellainen lasinen konttori, jossa ne häpeävän näköisena punaisian selittävät, että vahinko on että ei ole velkoja maksettu tai ei ole tullut laskua.
 Huvittavaa lisäksi yrittää tehdä asiasta jotenkin trendikästä, kun ei myönnetä ollenkaan luottokorttia.- näkyjä?Häh? 
- rahallaei tarkoita ettei ole luottotiedot kunnossa vaikkei omista luottokorttia jos vaan elää elämänsä niin ettei tarvitse luottoa vaan säästää ensin ja sitten vasta kuluttaa., hyvin pärjäilee niinkin . 
- kleopatra1:n ex-miesrahalla kirjoitti:ei tarkoita ettei ole luottotiedot kunnossa vaikkei omista luottokorttia jos vaan elää elämänsä niin ettei tarvitse luottoa vaan säästää ensin ja sitten vasta kuluttaa., hyvin pärjäilee niinkin . Kyllä se vaan tarkottaa, älä yhtään hurskastele. Olet yrittänyt hankkia, mutta ei ole myönnetty. Mikä siinä on niin vaikea myöntää anonyymipalstalla ja jonka asian itse otit esille? Häh? 
 
- AsiantietäväÄlä jaksa jauhaaa paskaa 😂😂 turkkiin pääsee luottotiedottomat ilman ongelmia :D että jotku ovat tyhmiä ihmisiä 
- kurdinpanemaOsta äkkilähtö jossa on määrittelemätön majoitus,niin minä teen ja kun pyysivät lisäviikosta 300€ niin ostin uuden äkkilähdön 99€ jonka päivät natsas ja ilmoitin matkatoimistolle et mikä hotelli on ja vaidoin sit sinne. Löysin niin ihanan kurdipojan ettei malttanu lähtee. - TrolliiiiPaskapuhetta ja trollia. Uutta matkaa ei voi ostaa kohteesta tuolla tapaa. Lento pitää käyttää siinä järjestyksessä kun sen on matkalipussa. Ellet ole tullut sillä lipulla Turkkiin, et pääse paluukoneeseen joka on lippuun merkitty. 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset475007
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut223695
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693473
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012828
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral892713
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302660
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa181821
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161636
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2021488
- 1521331