Heippatihei! Onkos kukaan käynynnä ja siis asustellunna Hurghadassa hotelli Intercontinental Resortissa? Näyttää ainaskin ihan hienolta, ja sinne olisi nyt viikoksi muutettava, lokakuussa. Minkälaisia kokemuksia kyseisestä hotellista? Ja muutenkin Hurghadasta lokakuussa,siellähän alkaa se paastoaika n.16.pv., miten se vaikuttaa yleiseen elämään? Kaikennäköisiä kokemuksia mielelläni kuulisin! Kiitoksia jo etukäteen!
Vastaukset 2
- Tina
Moi!
Hurghadassa ollessamme kävimme kerran syömässä Intercontinentaalissa. Ruoka oli hyvä ja palvelu aivan mahtavaa. Hotelli alue vaikutti siistiltä ja kaikki näytti varsin hienolta. Edullisemmin syö ja shoppailee vanhassa kaupungissa. Kaiken kaikkiaan tykkäsin paikasta. Mieleenpainuvimpia kokemuksia oli 2 pv retki Luxoriin ja meriretki riutoille snorklaamaan. Paikallisten järjestäjien retket noin puoleen hintaan matkatoimiston vastaavista ja ainakin meidän kohdalla järjestely oli hyvä ja kaikki toimi hienosti.
Hauskaa matkaa!- Tytteli
Kiitoksia paljon vastauksestasi! Matkaliput tulivat tänään, ja ihan innoissammme ollaan lähdössä täältä sateisesta Suomesta lämpimään aurinkoon ja snorklailemaan ja rentoutumaan ja ja ja..On kyllä mukavaa lähteä, ihan uusi paikka meille, avoimin mielin tutustumaan! Toivottavasti kaikki menee ok, maassa maan tavalla, niin eiköhän me pärjäillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405