Niin. Haluaisin kuulla mielipiteitänne kun olen vihdoinkin, monen kommelluksen ja matkayhtiömokailuiden sekä monen kuukauden odottamisen jälkeen lähdässä reissuun. Mitä mieltä olette?
Kertokaahan mielipiteitä
6
321
Vastaukset
- Lomille lomps...
Niin, unohdin kertoa että kanarialle olen tulossa. Mitä mieltä olette? Onko ruisleipä halpaa? Entä makkarat? Saako sinappia? Saako duuneille mennä runkkaamaan? Palveleeko taksit suomen kielellä? Miksi ei? Paljon maksaa taksilla Las Palmasista Huertto Bel Loganin keskustaan kolmelta yöllä? Pääsenkö hotellihuoneeseeni sisään ilman avainta? Mitä teen jos vessapaperi loppuu? Saako kaupasta lisää?
- hyvä vitsi!!
Älä hyvä .... mee sinne, siellä ei sitten oo kellään kivaa.
Jos kerrot mitä olet juonut ,voisin ottaa muutaman huikan tota samaa.No en!!
- don Luis
Miksi sinä käytät minun nimimerkkiäni? Olet sen tietenkin rekisteröinyt mutta mitä olen sitä paljon pidempään käyttänyt. Ihmiset tuntevat minut ja rakastavat minua. Eivät sinua. Lue vaikka vanhempia viestejäni jos et usko!
Terveisin: don Luis, se oikea.
- Lomille lomps...
Unohdin vielä kysyä että tarviiko rahaa? Miksei ja kuin paljon? Yh-äiti ja yksi tytär. Mikä brandy on halvin? Miksi All Inclusiven ottaa vaan köyhät pellet? Onko mitään kunnon ravintoloita? Löytyykö halvempia lentoja? Kokemuksia Costa del Hierro Hibiscus - hotellista? Onko tallelokero sähkölukollinen vai ei? Onko siivooja ensimmäinen epäilty? Agatha Christie. Mistä löytyy suomibaari? Onko joku selvin päin? Kuin vähällä pärjään? Ostin osamaksulla.
Vain yksi on oikea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1221816Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2751548- 751457
- 771406
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001130Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531126- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893