Mermaid Suite Hotel

Rollari

Olisiko joku lontoon kävijä yöpynyt ko. hotellissa? Jos on, kerrotko kokemuksia hotlasta? Kysyn tätä täältä koska minusta suomalaisten omat kokemukset kertovat enemmän kuin hotellin esittelyjutut.
Kiitos

3

373

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • londoncalling

      Käyn Lontoossa 10-20 kertaa vuodessa työn takia ja lomailemassa, joten monia monia hotelleita on tullut kokeiltua. Jos saan ehdottaa niin suosittelen Grange Rochester hotelli (Vincent Squarella, Victorian aseman vieressä), olin juuri viime reissulla tässä hotellissa.
      Toki jos budjetista on tiukkaa niin sitten mm. Sussex Gardenin (Paddingtonin aseman lähellä) on useita halvempia ja kohtuu hintaisia hotelleja, jotka ovat ihan ok hotelleja.
      Mainitsemasi Mermaid Suite hotellissa olen kerran ollut. Muistan että hotellin sijainti on ihan hyvä. Alue ei ole onneksi hirveän meluisa, joka on ainakin omasta mielestäni plussaa. Huoneet ovat ihan ok, mutta parantamisen varaa olisi varsinkin siivouksessa. Henkilökunta on ystävällistä. Suosittelisin silti katselemaan muita vaihtoehtoja hotelleista ellet ole jo varannut huonetta Mermaidista.

    • lontoon ystävä

      Mermaid Suite on Lontoossa aivan parhaalla paikalla! Rauhallisen sivukadun varrella, mutta Oxford Street kauppoineen ja kulkuyhteyksineen on muutaman kymmenen (todellakin!) metrin päässä. Sijainti on loistava. Itse hotelli sijaitsee kahdessa erillisessä rakennuksessa (katu välissä). Jyrkät portaat, ei hissiä. Pienet huoneet (kuten yleensäkin Lontoossa). Siistit kylppärit. Aamiainen syötiin alakerran pikkubaarissa, hyvin basic aamupala pöytään tarjoiltuna (tee/kahvi, paahtoleipä, muroja). Sijaintinsa takia tämä on yleensä aina "loppuunmyyty" - olen kerran asunut, tykkäsin kovasti, mutta sen jälkeen en ole onnistunut (lyhyehköllä varoitusajalla) huonetta saamaan. Hinta on ** hotellille suht arvokas, mutta tässä maksetaankin sijainnista.

    • WOD

      Samat lorut "lontoon ystävän" kanssa. Sijainti on mainio ja muutkin em. nimimerkin kertomat pitävät kutinsa. Useampaan kertaan Lontoossa olen käynyt ja joka kerta eri hotellissa. Tsekkaappa vaikka Fielding Hotel Covent Gardenissa. Sijainti silläkin mainio. Tai sitten hieman kauempana Mad Hatter. Noin 20 min kävely, esim. Sohon alueelle. Sijainti Thamesin "toisella puolella", lähellä Waterloon asemaa. Kovasti tykkäsin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      130
      842
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      558
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    5. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      523
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      512
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      38
      447
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      433
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      397
    Aihe