Synt. 31.05.79 Laittakaakan arviota miten elämäni kulkee vuoden 2014 aikana. Mitä näkyy opiskeluissa? Miten muu elämä sujuu? Taustatietoja tarvinette? Äiti- ihminen, asun erillään perheestäni. Avioelämä on hieman omituista... Pyytäkää lisää tietoja jos tarvitsee. Eniten minua kiinnostaa se, muutanko ja minne?
Vastaukset 3
- Tsenkka
Muutosta tulee suurinpiirtein vuoden sisällä.
Opiskelu- tai työpaikka saa positiivista nostetta! Avioelämä on omituista, mutta se tulee tienpäähänsä, "riitaisella" tavalla, mutta olet loppujen lopuksi tyytyväinen tulokseen. Tässä näkyy voimakkaasti muuttamiseen kohdistuvia aatteita, mutta muutto kuitenkin jää haaveeksi muutamaksi vuodeksi ainakin.
Olet ikään kuin "yksinäinen susi", tarvitset tilaa, mutta toisaalta myös turvaa lähimmäisiltäsi.
Taustalla on tai tulee olemaan asia joka koske ulkomaita. Onko kyseessä matka, kielien opiskelu tai ihan vaan muu juttu.
Vuoristorataa se on hetkisen ajan, kunnes tasoittuu. Hei
en voi puhua ajoista, koska aika ei ole minulle käsite näissä asioissa. mutta voin kertoa sinulle jotakin tulevasta, siitä minkä näen.
ensiksikin, opiskelut näkyvät sinulle päällimmäisinä, ne ovat erittäin tärkeitä!
pääset niissä päämäärääsi, valmistut ja onnistut tarkoituksessasi. älä tee minuuttiaikataulua, sillä se ei päde. omalla vauhdillasi pääset varmasti maaliin, olethan myös aistillinen ja henkevä ihminen.
avioelämä on erilaista kuin se perinteinen malli. näen tässä myös toisen miehen, jolla on omat avaimet. hänellä taitaa olla muitakin muodollisuuksia, mitä pitää hoidella.
lapset ja isän näen sovussa, mutta isäkin on kiinnostunut naismaailmasta.
kysyt muutosta ja minulle näkyy niin, että liikut opintojesi perässä. olette selät vastakkain miehesi kanssa.
kyllä sinä muutat, opintojen ja työn suunnalle. siellä näkyy myös rakkautta.
perheesi ei sitä halua. näen miehesi lapset sylissä ja siinä on myös kukkasia.
sinä voit aina pitää liittosi kasassa, jos niin valitset.
kotiisi liittyy tosi paljon kukkasia, en tiedä miten tämä pitäisi tulkita, tiedätkö sinä?
opiskelut siis liikuttavat sinua, tarkoitan maantieteellisesti. muu elämä on kohdallaan, saat sellaista elämää kuin etsitkin. et ole heikko ihminen. avioelämäsi näkyy minulle erikoisena, niin kuin itsekin ilmaisit. se ei ole aivan realistinen malli. kuitenkin, sinä voit valita mitä haluat, siinä sinulla on vapaus ja mahdollisuudet.
t. Keskiyö- lisbetti79
Opiskelut ovat todella tärkeitä, siinä olet oikeassa. Haaveena siirtyminen toiseen kouluun, jotta pääsisin haluamalleni alalle. Näet toisen miehen jolla avaimet, mutta kumman mies tämä on minun vai mieheni? Olen varmaan vainoharhainen, mutta eräs minulle läheinen mies käy kodissamme ja yöpyy toisinaan. Itse olen opiskelemassa eri paikkakunnalla, en tiedä onko heidän välillään jotain. Voisi olla ihan hyväkin asia jos olisi. Haluaisin enemmän irti tästä tilanteesta. En ota selvää mitä mieheni haluaa, epäilyjä on paljon. En välttämättä jaksa samaa rumbaa vuodesta toiseen. Mieheni on aika riippuvainen minusta ja toisinaan se ahdistaa aika paljon, itse kaipaan kyllä läheisyyttä ja kaikkea sitä yhdessä tekemisen riemua. Jokin on kuitenkin tässä täysin mahdotonta. Kysyit kukkasista, en osaa muuta sanoa kuin kotonani on paljon kukkasia. Tekevät ympäristöstä viihtyisän. Voisinko vielä kysyä eräästä henkilöstä, töissä tapasin naisen josta en tiedä haluaako hän jotain, vai mitä siinä käyttäytymisessä oli? En ihan täysin ymmärtänyt jäi vaivaamaan mieltäni. Kiitos todella paljon, tuntui että meni ihan kohdalleen:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56502
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427