Hei, olen 17v liikunnallinen nuori. Nyt noin 2kk aikana ovat alkaneet seuraavanlaiset "oireet". Lihasten nykiminen, silmien sumeneminen, jumalaton kipu alaselässä, hieman puheongelmia ja uupumusta. Joten kannattaako tätä lähteä tutkimaan mihinkään, eli olisiko mitään mahdollisuutta että tämä liittyy ms-tautiin? Kiitos vastauksista näin etukäteen!:)
MS-tautiako?
4
276
Vastaukset
- selvitys asia
Tuollaiset oireet -pitää mennä lääkäriin.Oletko mahdollisetsi masentununutkin?
- Aloittaja123456789
En ole masentunut :)
Iloinen, pirteä ja sosiaalinen olen omasta mielestäni :)
- Antiprovo
Miksi ykyään aina pitää saada joku nettidiagnoosi etukäteen, ennen kuin menee lääkäriin?
Musta nää kyselyt on välillä ihan uskomattoman typeriä. Normi-ihminen varaa ajan lääkäriin eikä ala selvitellä netin ihmeellisessä maailmassa, mikä vois vaivata, ainakaan tollasilla "oireilla". Kovin vaikuttavat sen verran ikäviltä.
Musta nää ms-tautidiagnoosia netistä hakevat on suurimmaksi osaksi provoja. En voi uskoa että kukaan 17 vee kyselee täältä, koska mennä lääkäriin ja minkälaisen diagnoosiehdotelman esittää valmiiksi sille tohtorisedälle/tädille. - 5+5
Mene vaikka fysiatrille, kun on noita kipujakin selässä.
Kaikki voi johtua selästä.
Mutta vaadi tutkimuksia, vaikka kunnallinen puoli on, mitä on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353