Hienoja, harvoin soitettuja iskelmiä?

4313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Merja Raskilla on muutakin tarjottavaa kuin iänikuinen hitti "Aamuyö". Mainitsemisen arvoisia esim. itsensä sanoittama Mies ja huuliharppu kolmannelta levyltä. Jos jostain saa käsiinsä hänen kokoelmansa 10 vuotta Aamuyöstä, niin kehoitan tarttumaan tilaisuuteen. Levy on harvinainen ja kestää useamman kuuntelun. Hänellä oli niin nätti äänikin.
Kristiania kuulee nykyisin harvoin radiossa, mutta hän oli eilen Enskassa puhelinhaastattelussa. Markku Arolta mainitsisin Katso luontoa ja huomaa. Tarja Ylitalon Annoit mulle muiston on jäänyt mieleen vuosikymmenten takaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Retkuilija kirjoitti:

Markku Aro -Liian harvoin:

http://www.youtube.com/watch?v=SMJ2O9wyRko

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu