.. 2014 vuodestani, mutta vähän eri tavalla. Näkeekö kukaan mitkä/mikä elämä vaikuttaa eniten seuraavaan vuoteen? Opiskelen nyt ja olen sinkkuna.
Kysyn minäkin..
1
60
Vastaukset
Hei
opiskelu nousikin aivan ensimmäisenä mieleeni. olet opintojesi kanssa kahden tulen välissä.
ajoista en osaa puhua, en näe numeroita.
no lainnoudatus nousee ensin mieleeni. olet jo kokenut rakkautta, mutta et tuntenut olevasi siihen sillä tavalla kypsä, että olisit laittanut itsesi todella likoon (jos sen saa näin sanoa).
toivot tukea vanhemmalta mieheltä, joka on niin sitoutunut omaan suhteeseensa, että häneltä ei taida herua yhtään mitään muille.
kyllä sinä haluaisit seurustella henkevästi ja tukeutua kumppaniin, se halu sinussa on. myös elämääsi vahvasti vaikuttanut nainen on lähtenyt kauas, häntä sinä kaipaat. vaikka ajattelet haaveillen entistä rakkautesi kohdetta, se ei ole unohtunut kummaltakaan. te tapaatte vielä. tapani on muutenkin sanoa, että "sitä kohdataan AINA KAKSI KERTAA".
tältä vanhemmalta mieheltä sinun on turha odottaa mitään, en ole varma onko hän isäsi. hän ei kuitenkaan jaksa olla mukana toisten asioissa, oma elämä on niin mukavaa.
sinua viedään teille, missä on paljon kommunikaatiota. tulee valtataistelua toisen naisen kanssa, pomosi on hiukset "harmaana" selivittelemässä kuka ja mitä ja miksi.
ikäsi on minulle ajaton arvio, koska en pysty näkemään numeroita. henkisesti arvelen sinut jo yli kolmekymppiseksi, ainakin. aivan kuin olisit kokeilemassa uudestaan rajojasi ja mahdollisuuksiasi. olet henkevä ja vaikutat itseäsi vanhemmalta kuitenkin.
minä näen ihmiset usein eri aikakausilta yhtäaikaa, se tekee tavallisen tulkitsemisen vaikeaksi.
sinulle tulee kuitenkin muutoksia, opintojesi jälkeen. avaat uuden sivun omassa kirjassasi, se on älykäs ja antava polku, pääset pitkälle jos vain sisusi kestää. no miksei kestäisi? etenemismahdollisuudet uralla ovat kirjaan kirjoitetut.
t. Keskiyö
ps. minä kirjoitan sähköpostitse myös pitkiä katsantoja, jos joskus kiinnostaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656232Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932806Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921791Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am421508Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491025
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23938- 21913
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122913- 66912