Hei!
Matkustelen ulkomaille monta kertaa vuodessa ja nyt minua on alkanut pelottaa että tuon reissusta lutikoita kotiin. En ole aiemmin edes ajatellut koko asiaa enkä tosiaan koskaan tutkinut mitään hotellihuonetta näiden vihulaisten varalta.
Minulla oli syksyllä turkiskuoriaisongelma, jonka sain selätettyä, mutta se vei monta kuukautta ja vei melkein järjen. Luettuani lutikkajuttuja nämä turkkarit alkavat jo tuntua ihan yhdentekeviltä.
Miten siis voisin estää näitä vihoviimeisiä vihulaisia tarttumasta matkassa mukaan. Asun pienessä yksiössä ja minulla on pienen pieni pakastin jonne mahtuu muutama vaate kerrallaan. Talonyhtiössä on pesukone. Olisi helppoa jos olisi sauna mutta isännöitsijä on kieltänyt talonyhtiön saunan käyttämisen. Sitä saa käyttää vain sen 45 min ajan omalla saunavuorollaan joka toine viikko. En saanut edes turkiskuoriaisten takia lämmittää sitä eikä sitä voi itseasiassa edes itse lämmittää kun isännöitsijällä on joku avain siihen. Mitä siis teen matkojen jälkeen? Toinen ongelma on, että jos lutikoita tulisi niin naapureitani tuskin kiinnostaisi mitkään koko talon myrkytykset. Muuttaminenkaan ei onnistuisi koska kyseessä on omistusasunto. Auttakaa kiitos!!
Lutikkapelko!
rousku
1
224
Vastaukset 1
- voi hittolainen
Jaa a. Vai lutikkat pelottaa.
ei ole tullut muuta pelottavaa mieleen esm pienet loiset sisuskaluissasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4182029- 1971604
- 1491487
- 1231386
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291186Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.247956- 113917
- 67782
- 26685
- 16685