Hei!
Matkustelen ulkomaille monta kertaa vuodessa ja nyt minua on alkanut pelottaa että tuon reissusta lutikoita kotiin. En ole aiemmin edes ajatellut koko asiaa enkä tosiaan koskaan tutkinut mitään hotellihuonetta näiden vihulaisten varalta.
Minulla oli syksyllä turkiskuoriaisongelma, jonka sain selätettyä, mutta se vei monta kuukautta ja vei melkein järjen. Luettuani lutikkajuttuja nämä turkkarit alkavat jo tuntua ihan yhdentekeviltä.
Miten siis voisin estää näitä vihoviimeisiä vihulaisia tarttumasta matkassa mukaan. Asun pienessä yksiössä ja minulla on pienen pieni pakastin jonne mahtuu muutama vaate kerrallaan. Talonyhtiössä on pesukone. Olisi helppoa jos olisi sauna mutta isännöitsijä on kieltänyt talonyhtiön saunan käyttämisen. Sitä saa käyttää vain sen 45 min ajan omalla saunavuorollaan joka toine viikko. En saanut edes turkiskuoriaisten takia lämmittää sitä eikä sitä voi itseasiassa edes itse lämmittää kun isännöitsijällä on joku avain siihen. Mitä siis teen matkojen jälkeen? Toinen ongelma on, että jos lutikoita tulisi niin naapureitani tuskin kiinnostaisi mitkään koko talon myrkytykset. Muuttaminenkaan ei onnistuisi koska kyseessä on omistusasunto. Auttakaa kiitos!!
Lutikkapelko!
rousku
1
182
Vastaukset
- voi hittolainen
Jaa a. Vai lutikkat pelottaa.
ei ole tullut muuta pelottavaa mieleen esm pienet loiset sisuskaluissasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561288
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1571232Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601115Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu541093Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1031087Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä56873Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä56853Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54785- 32782
- 51777