Onko tämä vain 32 bittinen?
Miksi tämä valittaa että käyttömuisti lopussa johtuuko se tostä ylläolevasta vai eikö 16 Gb (kovalevytilaa 12 teratavua) riitä sille, onko tällä mahdollista tehdä muutaman tunnin videota.
Ei halua kääntää Pinnacle 15 tiedostoa vaan jymittuu.
Onko tällä saanut joku tehtyä jotain?
Uusi käyttäjä
5
189
Vastaukset
- Vireoeritaattori
Onko mikä 32 bittinen?
Mikä valittaa että muisti on lopussa?
Olihan tuossa muutakin outoa, kannattaisi ehkä hieman hioa kysymystä.- repa44
Niin tämä Pinnacle asentui 32 bittisiin ohjelmiin.
Windows 7 valittaa että muisti on lopussa ja Pinnacle täytyy sulkea.
Jos yritän ottaa Pinnacle 15:ta alkuun tehtyä filmiä tähän 16:ta se jumiintuu kesken käännöksen.
Pinnacle 15 tuli aikansa päähän kun puolijohdelevy tuli täyteen se kun tallentaa jotain tietojaan vain levylle C: ja sitten oli Key mennyt hukkaan etten saanut sitä asennettua kunnon kovalevylle.
Kovalevy ei ole käyttömuistia! Ei auta vaikka tilaa olisi 300gb.
Ohjelmat käyttävät käyttömuistia toimiakseen siis Ram-muistia siis niitä kampoja mitä on koneen sisässä. Onko niitä paljonko sinulla 1gb,2gb,4gb...?
Näät sen ohjauspaneelin järjestelmä osiossa, jossa lukee ram muistin määrä.
Eli koneesi hyytyy. Videonmuokkaus kun vaatii yllättävän pajon.
Itse kovalevyn tila pitäisi riittää tuohon.- repa44
Niin koneessa 4 kpl 4 Gigabitin muistikampoja eli 16Gb DDR Rammia, mietin pystyykö tuo ohjelma käsittelemään tätä muisti määrää 32 bittisenä ja Prosessorina uusin Intel I5, emolevynä Asuksen X87-K näytönohjain on vähän vanhempi tyyppiä en nyt muista mutta 250 Wattinen ja virtalähde uusi 650 Wattinen en sitten tiedä, mitä siinä vielä tarvittaisiin.
T. repa - repa44
repa44 kirjoitti:
Niin koneessa 4 kpl 4 Gigabitin muistikampoja eli 16Gb DDR Rammia, mietin pystyykö tuo ohjelma käsittelemään tätä muisti määrää 32 bittisenä ja Prosessorina uusin Intel I5, emolevynä Asuksen X87-K näytönohjain on vähän vanhempi tyyppiä en nyt muista mutta 250 Wattinen ja virtalähde uusi 650 Wattinen en sitten tiedä, mitä siinä vielä tarvittaisiin.
T. repaTarkennan vielä kovoa on 4 kpl 4 TB levyä eli 12000 Gb.
Prosessori on I5-4670K LGA 1150 kannalla joka takuun puitteissa on vapaasti kellotettavissa jos on tarve ja siinä itsessään on näytön onjain jonka pitäisi riittää tähän hommaan, mutta minulla on siinä Palit GeForge GTX 200 series näytönohjain
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al962375Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/221844Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1271623- 881346
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden171301- 1271189
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka136946"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48918Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80856Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29847