taponyritys

porissa taas puukko heilunu ennen vuoden vaihdetta. ruhtinaankadun ja varvinkadun kulmalla oli kaks keski-ikäistä miestä ollut puukkohippasilla ja toinen makaa teholla ja toista syytetään taponyrityksestä.
5300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kai siellä on juopot tapellu makkaranpalasta tai viinapullon pohjista. Tappais vaan toisensa niin kunnon kansalaiset vois kulkee rauhassa kaupungilla.

Äänestä

penii dasdfokaosd!

Äänestä

Luonnollista poistumaa noissa piireissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varvisgatan kirjoitti:

porissa taas puukko heilunu ennen vuoden vaihdetta. ruhtinaankadun ja varvinkadun kulmalla oli kaks keski-ikäistä miestä ollut puukkohippasilla ja toinen makaa teholla ja toista syytetään taponyrityksestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu