Mulla oli nainen kylässä. Se kai suuttui jostain ja vei avaimet! Nyt se sanoo tekstareissa että mä oon valehtelija eikä suostu palauttamaan.
Rikosilmoituksen tekoon?
Aika kalliita nuo avaimet ovat ja jos pitää lukotkin vaihtaa.
Rikosilmoituksen tekoon?
Aika kalliita nuo avaimet ovat ja jos pitää lukotkin vaihtaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei se lukon uudelleensarjoitus maltaita maksa. Hoida se kuntoon. Ja unohda rikosilmoitus. Tuollaisesta suhderiitaan liittyvästä pikkunäpistyksestä poliisi/syyttäjä tuskin innostuvat. On niillä tähdellisempääkin tekemistä. Ja laissahan on heille annettu mahdollisuus jättää mitättömät jutut tutkimatta ja syyttämättä. Veikkaisin, että eivät sinun rikosilmoituksellesi tee yhtään mitään muuta kuin ilmoittavat, etteivät tutki/syytä, kun kyse on niin vähäisestä jutusta. Ja katso vastaisuudessa, minkä sortin naisia lasket luoksesi kyläilemään.
No, vähän sinne päin, mutta jos kyse on suurestakin taloyhtiöstä, niin täytyyhän kaikkiin yleisiin tiloihin olevat lukot sarjoittaa uudelleen.
Eli, jos asiasta tehdään poliisijuttu, niin asianomistajana on myös siinä tapauksessa As Oy.