Aarno S. Hki kotkan kaupungin Korkeaoikeus

Laittakaapa vaikkaminulle vinkiksi ne laajat nimimerkki kirjoitukset. Olen samanlainen Suomi24 kirjoittaja, kuin muutkin en harrasta laajaa nimi merkki kirjoittelua. Enkä tee asioilla robakantaa.
9132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

9 Lukukertaa

Äänestä

27 Lukukertaa

Äänestä

48 Lukukertaa

Äänestä

Monelle poliitikolle riittää, jos saa kuvan lehteen. Heille toiminnan ensisijainen tarkoitus on tulla valituksi myös seuraavissa vaaleissa. Heille maailmaan ja asioihin vaikuttaminen tai olosuhteiden muuttaminen ei ole elämän ensisijainen tarkoitus

Äänestä

Onko arska mahdollinen arvovaltatappio sivuuttanut järjen käytön?

Äänestä

67 Lukukertaa.

Arskaa jahtaava roskapostittaja on menettänyt sen vähäisen järjenhäivän kokonaan. Hänen pakko mielle paistaa kaikessa lävitse kuinka häntä häiritsee Arskan osaaminen yhteistenasioiden hoidossa.

Äänestä
  • Minun Minä Minä Hirvosen toiminnan ensisijainen tarkoitus on tulla valituksi myös seuraavissa vaaleissa.

    Äänestä

Arskan tärkein tehtävä on virkamiehiä parantaa kunnioittamaan yksilön oikeutta varsinkin syyttömän osalta.

Äänestä
  • Peli pelattu. Game Over.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aarno S. Ktk kirjoitti:

Laittakaapa vaikkaminulle vinkiksi ne laajat nimimerkki kirjoitukset. Olen samanlainen Suomi24 kirjoittaja, kuin muutkin en harrasta laajaa nimi merkki kirjoittelua. Enkä tee asioilla robakantaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu