Tapaan matkoillni työn puolesta erästä itseäni n. 10 vuotta nuorempaa naista. Tulemme kivasti juttuun. Olen alkanut huomaamaan molemminpuolista kipinää välillämme itsellenikin yllättäen. En haluaisi tehdä itseäni pelleksi lähtemällä leikkiin mukaan ja vaikuttaa epätoivoiselta ikälopulta, jos aistimukset ovatkin vaan omiani. Mitä mieltä olette viisaammat? miten etenisin "huomaamattomasti". Itse olen vapaa, hänestä en tiedä.
uskoako vai ei
Usko Maton
5252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kerro hänelle mitä hänestä ajattelet.
Viaton small talk, joka menee hyvin. Jatka.
Juttelua mahdollisista yhteisistä mielenkiinnonkohteista. Meneekö hyvin? Jatka.
Onko hän edelleen kiinnostava, kiinnostavampi? Jatka.
Pyydä kahville?
Voi olla, että oma kiinnostuksesi töksähtää jossain kohtaa. Mitään ei ole lukittu. Tutustukaa. Jos tuntuu hyvältä:
Jatkakaa.
''12 steps programn'' ..Wait.. Siis, no tälläistä huomaamatonta, viattomasti etenemistä. Tai mistä minä tiedän mitä Mr.Usko Mattomalla on mielessään..
Ja epätoivoinen ikäloppu.. Luota charmiisi.
ainoastaan kymmenisen vuotta kohdetta vanhempi, ei hän mitenkään voi pitää sinua ikäloppuna.... Epätoivoisena toki jos sellaiseksi ryhtyisit ;)
Jos toinen on aikuinen kuitenkin, niin tuskinpa se sua pellenä pitää. Imartelevaahan se.
Tee se mikä tuntuu hyvältä, mutta älä jätä liikaa sen varaan, että nainen joutuu arvailemaan sun kiinnostusta, kun puhuit tosta "huomaamattomuudesta". :) Sellanen epämääräinen "oon kiinnostunut, en oo kiinnostunut" -pelaaminen saa vaan tuntumaan siltä, että leikit toisen tunteilla ja jos on itseään arvostava nainen, tulee se kävelemään tiehensä ennemmin tai myöhemmin. :)
Kiitos kannustavista ajatuksistanne! Taidot ovat ruostuneet sitten nuoruusvuosien, mutta eiköhän se siitä kunhan vauhtiin pääsee! Kun ei vaan iskisi vauhtisokeus innostuessa.