Ihanko oikeasti ihmiset uskovat siihen, mitä heille ennustetaan "kristallipallosta"? Miten voi olla mahdollista, että ... En halua pilkata ketään, mutta kuitenkin. Jos joku ennustaisi minulle nyt Suomi24-sivujen kautta, hänen täytyisi kertoa todella tarkkaan, missä nyt mennään ja mitä minulle on tapahtunut ja mitä tulee tapahtumaan. Ja eritoten koska menen naimisiin ja hahhaa.. Eli (?) laittakaan kaikki taitonne peliin, ja ennustusta kehiin vähäuskoiselle
Huuhaatako
51v leidi
6130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Edelleen tämä ei ole ennustuksia varten vaan tuo ennustukset palsta on..
Herkkäuskoisia huijataan ympäripyöreillä ennustustarinoilla joista jokainen löytää jotain itselleen sopivaa ja voi todeta että kyllähän se ennustaja tiesi.
Miksi juuri sinut pitäisi vakuuttaa yhtään mistään ja sinulle katsoa? Ei ole tarvetta siihen kenelläkään, jos et usko mihinkään, ihanpa on oma asiasi.
Siksi juuri minulle, koska olen se vähäuskoinen ko. asian suhteen. Jos ennustaja aikuisten oikeasti tietäisi jotain esim. menneisyydestäni, enkä tarkoita mitään yleismalkaista, esim. on ollut sairautta suvussa, voisin alkaa itsekin uskoa. Olen kuitenkin jalat maassa-tyyppi, joten en heti usko mitä minulle sanotaan. Olet oikeassa omapa on asiani, mutta kuitenkin.
Olet pikkasen väärällä palstalla, ennustuspalstalla vastaillaan ihmisille, kokeileppa siellä .
Mutta jos haluat testailla vastailijoiden kykyjä (siellä)
niin älä nyt missään nimessä heti kättelyssä kailota että tulinpahan testailemaan, kun ette ette kuitenkaan mitään osaa, enkä mä teihin usko pätkääkään hahhahhaa -- kukaan ei sulle tietenkään sellaiseen vastaa, koska monet vastaajat ajattelevat heti että siellä on joku lapsi pelleilemässä eikä aikuinen ihminen.
Sen sijaan kysy yksi asiallinen kysymys joltain vastaajalta ja punnitse vastauksen todenperäisyys.
Onhan tuolla ennustuspalstalla mm. 60-kymppiselle lapsettomalle pariskunnalle luvattu perheenlisäystä (3 lasta) kun testasivat erästä "näkijää".
Sitten kun sanoivat että nyt meni pieleen, niin sen sijaan että myönnettiin että jep nyt meni pieleen, niin alettiin hermostuneena tyrkyttämään sijaislapsia tai lapsenlapsia, yms....
Eräälle kysyjälle "ennustaja" sanoi että sun miehes pettää sua. Nainen oli tuore leski.
Eli testaa pois, mutta oikealla palstalla -- ja tule kertomaan kuka palstan "ennustelijoista" tiesi ja kuka eri eli kuinka he reagoivat kun paljastit asioiden oikean laidan vastauksen saatuasi.
Hyvillä tyypeillä eli asiallisilla vastailijoilla ei ole yhtään mitään sitä vastaan vaikka heitä salassa joku testaisikin, ainakin pari vastaajaa on todistettavasti kertonut mielellään ottavansa palautetta vastaan että kuinka asiat huristi.
kyllä aloiitaja on lapsellinen,mee kasvamaan....