Saako antaa Hau Hau:n esim lammas riisi makkaroita pennulle vaikka lukee että aikuiselle koiralle? Laittaisin makkaraa Hau Hau:n penturuoan sekaan.
Tiedän että penturuoka on tuhdimpaa ja sen takia ei välttämättä käy aikuiselle koiralle ja jos syöttää ainoastaan aikuisille koirille tarkoitettua kuivanappulaa pennulle se voi jäädä joistain hivenaineista paitsi, mutta jos antaa sitä Hau Hau:n makkaraa pentunappuloiden kera niin saako pentu kaikki tarvittavat kasvuun?
Pennulle aikuistenruokaa?
3
196
Vastaukset
- lihaa myös
Tottakai voit antaa! Anna myös raakaa jauhelihaa ja esim. piimää kuivamuonan joukossa. Mitä monipuolisemmin pentuasi ruokit sitä terveempi siitä kokonaisvaltaisesti kasvaa. Raakaliha sekä piimä sisältävät hyviä bakteereita suoliston hyvinvointiin ja nuo valmis ateriapötköt ovat myös hyvä lisä koiralle :)
- en anna, EN
Jos koira syö raakaa lihaa niin ei saa antaa maitotuotteita samaan aikaan koska syö muuten lihasta!
- Jännää...
en anna, EN kirjoitti:
Jos koira syö raakaa lihaa niin ei saa antaa maitotuotteita samaan aikaan koska syö muuten lihasta!
Silti luonnon petoeläimet imettää pentujaan, kun alkavat niille lihaakin antamaan. Olisko sun mielipiteessäs kuitenki joku pielessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051109
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt611072Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144818- 65705
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103601Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89591- 53557
- 78551
- 39528