Saako antaa Hau Hau:n esim lammas riisi makkaroita pennulle vaikka lukee että aikuiselle koiralle? Laittaisin makkaraa Hau Hau:n penturuoan sekaan.
Tiedän että penturuoka on tuhdimpaa ja sen takia ei välttämättä käy aikuiselle koiralle ja jos syöttää ainoastaan aikuisille koirille tarkoitettua kuivanappulaa pennulle se voi jäädä joistain hivenaineista paitsi, mutta jos antaa sitä Hau Hau:n makkaraa pentunappuloiden kera niin saako pentu kaikki tarvittavat kasvuun?
Pennulle aikuistenruokaa?
3
153
Vastaukset
- lihaa myös
Tottakai voit antaa! Anna myös raakaa jauhelihaa ja esim. piimää kuivamuonan joukossa. Mitä monipuolisemmin pentuasi ruokit sitä terveempi siitä kokonaisvaltaisesti kasvaa. Raakaliha sekä piimä sisältävät hyviä bakteereita suoliston hyvinvointiin ja nuo valmis ateriapötköt ovat myös hyvä lisä koiralle :)
- en anna, EN
Jos koira syö raakaa lihaa niin ei saa antaa maitotuotteita samaan aikaan koska syö muuten lihasta!
- Jännää...
en anna, EN kirjoitti:
Jos koira syö raakaa lihaa niin ei saa antaa maitotuotteita samaan aikaan koska syö muuten lihasta!
Silti luonnon petoeläimet imettää pentujaan, kun alkavat niille lihaakin antamaan. Olisko sun mielipiteessäs kuitenki joku pielessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1325782
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962589- 1342507
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv82079- 121403
- 621117
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101052- 51922
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101835- 76835