Muuten noista mainoksista

Että raivostuttavat nuo vaihtuvat treffi-ilmoitukset tuossa palstan vasemmalla puolella. Keksin laittaa paperisuikaleen näytön ylitse ja sinne peittyivät pirulaiset.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvä keksintö.

Äänestä

Vielä parempi vaihtoehto on Adblock Plus -ohjelma joka estää mainosten näkymisen kokonaan. Minulla ei tule tuollaisia eikä muitakaan mainoksia kun selailen täällä viestejä. Kun ohjelma on asennettu koneelle, viedään hiiren osoitin mainoksen päälle ja klikataan mainoksen yläkulmaan ilmestyvää 'Estä' linkkiä ja sinne hävisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heh heh 5 kirjoitti:

Että raivostuttavat nuo vaihtuvat treffi-ilmoitukset tuossa palstan vasemmalla puolella. Keksin laittaa paperisuikaleen näytön ylitse ja sinne peittyivät pirulaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu