Syyte pahoinpitelystä mitä en ole tehnyt

päänvaiva

Baarissa syntyi kärhämää joidenkin tuntemattomien kanssa tanssilattialla, siinä tönittiin toisiamme jne . Ei mitään suurempaa. Tönäsin yhtä tyttöä jossain vaiheessa ja heti perään yksi niistä tarttui hiuksiini. Portsarit erotti meidät ja käski lähteä pois.
Lähdin baarin alakerran vessaan ja juttelemaan kaverini kanssa siihen jne. Hetken päästä poke tulee kysymään yhteystietoni, koska tämä tyttö väitti että olen pahoinpidellyt häntä.
Puoli vuotta myöhemmin tuli poliisilta kutsu kuulusteluihin. Tämä tyttö väittää että olen lyönyt nyrkillä häntä kasvoihin ja ilmeisesti jonkun näkönen murtuma hänelle siitä olisi tullut.
En siis ole lyönyt häntä ja yritän todistaa asian joistain valokuvista mistä näkyy mun kädet. Jos olisin lyönyt niin olisi minullekkin jäänyt käsiin jälkiä, varsinkin jos murtunut osa toiselta.
Ja muutenkin, jos olisin lyönyt häntä miksi jäisin baariin,... olisin tietty lähtenyt heti baarista pois?
Me veikaltiin että joko tanssilattialla saanut osumaa, paljon porukkaa niin vaikee sanoo jospa lyönyt päänsä johonkin.
Heitä oli kolme ja meitä kaks.

Jos oikeus uskoo heidän tarinansa että olen lyönyt niin mitä tämmöisestä voi tulla ? Aion toki valittaa niin pitkälle kun voin, etten ole häntä lyönyt.

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Potkittu

      Ajoin itse taksia. Kyytiin tuli kolme, neljä henkeä kattava seurue, osa naisia. Vanhempi mieshenkilö, iältään noin 50- löi minua niin lujaa hartialle, että huusin kivusta ja sanoi" terve" tai jotain. Aloin itkeä, ja sanoin; että tuo sattui todella paljon, johon mies alkoi räyhätä, ( kännissä) että johan sinä pirunmoinen kuski olet, aina hän tervehtii olalle lyöden; mutta tiesin vittuilusta päätellen, että ukko teki tahallaan tuon, ja en uskaltanut mihinkään ilmoittaa väkivallasta, koska porukka olisi väittänyt toisin. Kärsin olkapäävammaa tosi kauan, taidan kärsiä vieläkin. Lähteissään ukko vielä tehosti uudella läimäyksellä asian, mutta osasin jo varoa ja olkapää oli niin shokissa kuin itsekin, ettei se enempää jaksanut välittää.

      Siinä sitten ajelin iloisena loppuyön vuorot.

    • Nyrkit on monet

      Kyllä voit hyvinkin olla satuttanut, muttet muista tai myönnä. En usko, että kukaan vaivautuisi tanssimassa ollessaan turhasta lähtemään valittamaan. Lakimiehetkään eivät ole selvännäkijöitä, joten rehellisyyttä ei tarvita. Useinmiten pahoinpidelty ei voi todistaa vammojaan, vedotaan kaatumisiin tai muihin; mutta ITSESUOJELUKURSSILLA OPETETAAN, SAATANA, MITEN PUOLUSTAUDUTAAN JA SIINÄ OTETAANKIN SITTEN MACHOISTA MITTAA. Ei kun potku (oletetuille) munille, tiukka yälviistonysäri päin nassua ja kysymys: Vittuiletsää??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      100
      8751
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4319
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1946
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      38
      1516
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1460
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1199
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1180
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      887
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      862
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      837
    Aihe