Tennistä Varkaudessa?

Missä Varkaudessa pelataan tennistä? Onko seuraa/valmennusta?

t.ala-asteelaisen vanhempi
14136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mitä sä sitä kyselet.

Äänestä

Ei tointa purkaa muuttokuormaa... tai jos oot pois lähös , niin kiiruusti kamat kasaan.

Äänestä

Olen kohta 15-v. tyttö ja sain tietää 6. luokalla, että eräs silloin samalla luokalla oleva hiljaisenoloinen poika oli ihastunut minuun. Hänen tunnustuksensa ei näyttänyt tulleen kenellekään yllätyksenä, ei edes itselleni, sillä hän oli aiemminkin vilkuillut minua vaivihkaa. Kun sitten päädyin istumaan kyseisen pojan viereen luokassa, jonkinasteiset huhut saivat vallan. Parhaat ystäväni ja muutama luokallani oleva poika alkoivat kiusoitella, että minä ja hän sopisimme toisillemme yms. Ystäväni rupesivat jo ihan suunnittelemaan minun ja tuon pojan häitä ja miettimään, että kirjoittaisivat pojalle minun nimissä rakkauskirjeen. Pahinta tässä jutussa on se, että en ole alkuunkaan ihastunut ko. poikaan. Nyt yläasteella entisellä luokallani olleet pojat kyselevät, että olemmeko ihastuskohteeni kanssa jutelleet lähiaikoina (ilkeämpääkin on kuultu), vaikka olen heille jankuttanut, etten pidä kyseisestä pojasta. Vaikka ajan kuluessa opin olemaan kuuntelematta, niin ajatellessani asiaa vihani ystäviäni ja noita huomauttelevia poikia kohtaan on alkanut kasvaa. Olen joskus asian tullessa puheeksi ollut vähällä huutaa suoraan päin heidän naamaansa ja tallustaa sitten johonkin nurkkaan itkemään, sillä olen niin ahdistunut tästä kaikesta. Kysymykseni siis kuuluukin: miten saisin pilkkaamisen loppumaan loukkaamatta ketään ja rikkomatta parhaimpia ystävyyssuhteitani?

Äänestä
  • Ei savua ilman tulta. Ja sanotaan hevosenkin potkivan rakastuessaan. Myönnä vain reilusti, että kuitenkin siitä pojasta tykkäät kuin hullu puurosta, niin pilkkaaminenkin loppuu. :-)

    Äänestä

Meinasitkos alakoulun tyttöjä mennä kattomaan? Hehe siellä pikkureidet vilkkujen

Äänestä

Kuoppakankaalla on semmoinen kuin "kuplahalli"-nimellä. Sieltä voi käydä varaamassa ajan, ja voi mennä kavereiden kanssa, tai joittenkin muitten kanssa pelaamaan.

Äänestä

Täällä voi hypätä sillalta....

Äänestä

Ota yhteyttä Warkauden tennisklubiin. Seura on toiminut jo vaikka kuinka pitkään. [email protected].

Äänestä

lyödäänkö siellä 300eq tolloja, vai mitä.

Äänestä

Haapalan jykä laittaa kuplahallin kiinni....

Äänestä

kuplahalli

Äänestä

perunalaatikko

Äänestä

jauhelihakeitto

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muuttokuorma kirjoitti:

Missä Varkaudessa pelataan tennistä? Onko seuraa/valmennusta?

t.ala-asteelaisen vanhempi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu