..kuvia tabletille? Pukki toi Nokian tabletin, eikä siihen vielä ole näppistä jossa on normikokoinen usb-liitin. Saako facebookin kuvakansioita siirrettyä SkyDriveen?
Miten saan siirrettyä....
Paula Kuvaton
7141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Esim pilvipalveluiden kautta.
en tiedä nokiasta, mutta ainakin meillä sai lenovon kiinni pöytäkoneeseen mukana tulleella usb piuhalla ja näin saa laitettua kuvia/musaa...
Ehkä kaikissa tabuissa ei ole mukana piuhaa...?
Ei tullut koneen mukana mitään piuhoja, ja haluaisinkin kuvia SkyDriveen omista facebook-albumeista. Kun SkyDrivessä yritän ladata kuvia tarjoaa se hakupaikaksi vain oman koneen sisältöä. En löydä mitään kohtaa, missä voisi mennä nettiin hakemaan kuvia omasta facebookista. Mahtaneekohan onnistua ollenkaan?
Tuohon FB -> Skydrive -siirtoon ei taida olla olemassa mitään helppoa konstia. Googlaamalla löysin yhden ohjelman, mikä väittää kykenevänsä hommaan, mutta vaikutti melko epäluotettavalta. Saattaa olla, että se osaa homman, saattaa myös olla että se varastaa käyttäjätunnuksesi siinä sivussa.
Eli latailet kuvat FB:stä koneellesi jos niitä ei ole koneella tallessa ja sitten siirrät ne koneelta Skydriveen. Kaikkein parasta tietysti olisi, jos sinulla oli tallessa ne alkuperäiset kuvat. FB uudelleenpakkaa palveluunsa lisätyt kuvat todella aggressiivisesti, joten kuvanlaatu on jo kärsinyt pahoin.
Kiitos vastauksista. Siirrän kuvia yllämainitulla tavalla. Nyt sitten odottelen innolla tulevaa (tammikuulla toivottavasti) näppistä kaikkine apuineen :)
Tableteissa käytetään bluetooth näppiksiä ihan vaan helppouden vuoksi. Ei tartte ku painaa nappia niin näppis on yhdistetty ja menoksi. Esim tuollainen tasohiirellinen
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/11111/cvgtv/Prodige-NanoX-Bluetooth-langaton-mininappaimisto-ja-tasohiir
tai
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/12959/djhqq/Logitech-Bluetooth-Illuminated-Keyboard-K810-langaton-nappai
Kirjoitat CMDhen format C