Siis kun mulla meni korvaan vettä. Ja se ei tuu sielt millään pois korvakäytävä on kipeä.Ja koko ajan kauhee paineen tunne korvassa ja jos korvaan koskee jne. Niin siihen sattuu. Ja mä en kuule kauheen hyvin tällä korvalla. Eli vasemmassa korvassa vettä eikä tuu millään pois.Kipu paineen tunne jos korvaa vetää niin sattuu korvan sisään jne... ET MIKÄ TÄS TILANTEES OIS VIISASTA ?
Mitä kannattaa tehdä?
5
196
Vastaukset
- Help me!!! -_-
Ja olen koittanut kaikin tavoin saada veden pois korvasta. Jotta paine ja kipu lakkaisi. Mut turhaan en saa sitä millään sielt pois.
- Heleppii mee :D -_-
No nyt on sit aivan järkyttävän kipee korva, sen ympäristö ja korvakäytävä ku säteilee korvasta muuhunkin ympäristöön. Eli lääkäriin... En tiiä. Eka meen näyttään sitä terveydenhoitajalle. Ja sit siit lääkäriin eli korvalääkäriin. Taitaa sit kai tulla helvetin kalliiksi tää homma vai ?
- 6+13
Sillä lähtee millä on tullutkin. Jos ei meinaa muuten tulla vesi pois, niin lisää vettä korvaan. Sitten kun kallistaa päätä, niin valuu kaikki vesi pois. On kokeiltu lukemattomia kertoja.
- 7+17
Tai mitä jos menisit vaivasi kanssa lääkäriin?
- iduagfiuf
no mulla menee tosi helposti korviin vettä ja kipu on sietämätön aina kun uin melkein ja mulla auttaa aina että pistän korviin pumpulitupot aina kun alkaa koskemaan uinnin jälkeen ja siinä menee jonkun aikaa aina jotain tunteja olisiko 2-5 tuntia eli aika pitkä aika kun kipu on kokonaan poissa, mutta voit tosiaan kokeilla jos tahdot (kipu ei mene pois tupoilla, mutta lievittyy vähäsen, eikä ilma pääse sitten korvaan, joka kylmettää sitä tavallaan tuuli yms. joten ei koske kovemmin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2611069- 448470
- 1285356
- 1443684
- 693598
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353554- 403268
- 552559
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352061- 281806