Siis kun mulla meni korvaan vettä. Ja se ei tuu sielt millään pois korvakäytävä on kipeä.Ja koko ajan kauhee paineen tunne korvassa ja jos korvaan koskee jne. Niin siihen sattuu. Ja mä en kuule kauheen hyvin tällä korvalla. Eli vasemmassa korvassa vettä eikä tuu millään pois.Kipu paineen tunne jos korvaa vetää niin sattuu korvan sisään jne... ET MIKÄ TÄS TILANTEES OIS VIISASTA ?
Mitä kannattaa tehdä?
5
187
Vastaukset
- Help me!!! -_-
Ja olen koittanut kaikin tavoin saada veden pois korvasta. Jotta paine ja kipu lakkaisi. Mut turhaan en saa sitä millään sielt pois.
- Heleppii mee :D -_-
No nyt on sit aivan järkyttävän kipee korva, sen ympäristö ja korvakäytävä ku säteilee korvasta muuhunkin ympäristöön. Eli lääkäriin... En tiiä. Eka meen näyttään sitä terveydenhoitajalle. Ja sit siit lääkäriin eli korvalääkäriin. Taitaa sit kai tulla helvetin kalliiksi tää homma vai ?
- 6+13
Sillä lähtee millä on tullutkin. Jos ei meinaa muuten tulla vesi pois, niin lisää vettä korvaan. Sitten kun kallistaa päätä, niin valuu kaikki vesi pois. On kokeiltu lukemattomia kertoja.
- 7+17
Tai mitä jos menisit vaivasi kanssa lääkäriin?
- iduagfiuf
no mulla menee tosi helposti korviin vettä ja kipu on sietämätön aina kun uin melkein ja mulla auttaa aina että pistän korviin pumpulitupot aina kun alkaa koskemaan uinnin jälkeen ja siinä menee jonkun aikaa aina jotain tunteja olisiko 2-5 tuntia eli aika pitkä aika kun kipu on kokonaan poissa, mutta voit tosiaan kokeilla jos tahdot (kipu ei mene pois tupoilla, mutta lievittyy vähäsen, eikä ilma pääse sitten korvaan, joka kylmettää sitä tavallaan tuuli yms. joten ei koske kovemmin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest766359Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4434452Aleksei Miltsakov - venäläinen uusnatsi antaa oppitunteja lapsille
34-vuotias Miltsakov palvelee Le Monden mukaan yhä Ukrainassa tiedusteluun ja sabotaasiin erikoistuneen Russitš-yksikön613618Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1352265Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1132249Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m22996En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su66918Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta43843- 81741
- 59705