"Kiva taas päästä työhön kiinni" lukee SeiskaLivessä. Eli mikä on hänen työtä?
Tämäkin on SeiskaLivestä " Kotona innoissani palaverista joka meni tänään toivotulla tavalla! Uusia projekteja ja unelmia pitää tavoitella :) ". Joku oli kommentoinut aikaisempaan postaukseen, että Ruusila saisi oman tv-ohjelman?! Pitääkö paikkansa?
Tämäkin on SeiskaLivestä " Kotona innoissani palaverista joka meni tänään toivotulla tavalla! Uusia projekteja ja unelmia pitää tavoitella :) ". Joku oli kommentoinut aikaisempaan postaukseen, että Ruusila saisi oman tv-ohjelman?! Pitääkö paikkansa?
Vastaukset 44
Vanhimmat
Kiillottaa Nikon ainoaa kenkäparia.
Esittelee vaatekaappiaan vuokrakaksiossaan?
Myy rättejään ja lumppujaan kirppiksellä, jotta saavat Nössö-Nikon kanssa vuokransa maksettua.
Toimii assarina menestyvälle kiinteistönvälittäjä miehelleen?
Tää kuulostaa ihan Martinalta :-D
Eikös nämä suomen ei yliopilaat wannabee kimulit kauppaa ja rahastaa sillä .joka on lämmin.kostea.haisee silakalle ja joskus punanen ja karvanenkin??ja useasti liittyy huumejuttuihinkin.
Ylioppilaat? et kai ny tosissaan arvosta lakkia? eihän sillä ole mitään merkitystä enään? Mä tiedän monta julkkua jolla on lakki, mut ei järkeä
Soffakin on kv-brändi.
Lasnamäellä diilerien tuntema hahmo.
Toimii Tapen salipatjana.
Tipe katselee
Viestisi ovat aina yhtä " nokkelia ".
Kiitos. Yritän parhaani, mukavaa että nautit.
Niko, ns. muijallesi nauretaan, toki sinulle myös. Oletko nahjus?
Jos pariskunnasta kumpikaan ei osaa lukea, niin heikoillahan he ovat.
Niko on kiinteistönvälittäjä, lukenut ihminen. Miksi kateellisena solvaat?
Kateellisena? Kävikö oikein kiertokoulun vai onko akateeminen välittäjä? Miksi sitten toimii juomapoikana Esko tanssipojan kanssa?
mitä on näätä-niko muka lukenut tai suorittanut?
HUUME JA STEROIDI KAMAA . REPPANOITA RIITTÄÄ KYLLÄ. samaa tasoa kuin tuksulan nappikauppiaat.
Eli mikä mahtaa olla hänen työ, kun ei vielä ole oikeaa? vastausta tullut? :D
Suuria isoja asioita tapahtuu, on palavereja ja kaikkea. Valitettavasti tarkemmin ei asiasta vielä voi kertoa.
Eihän laittomuuksia voi mainostaa.
#höylää#nahkavisaa
Onko Sofia ylioppilas?
on
No ei todellakaan ole ylioppilas. Parturi-kampaamo-karvarin opinnotkin kesken, eli siinä teille faktaa yksinkertaisuudet.
Sekoitat varmaan Martina Aitolehteen,joka on käynyt peruskoulun ja jonkun yksityisen maksullisen muutaman kk:n pilipalikampaamokoulun.Sofia on käynyt lukion,arvosanoista en sitten tiedä.
Itäkeskuksen lukio
käynyt lukiota yhden vuoden, eli ei suorittanut sitäkään loppuun. Kävi sen jälkeen jotain parturi-kampaaja linjaa, mutta sekin jäi kesken. Ja tämä on faktaa.
Miten olisi pystynyt keskittymään opiskeluun, kun oma lätty ja kroppa on kaikkein tärkeintä rätit, meikit,kengät ja laukut.
Tuskinpa tulee tv ohjelmaa, jos ei ole sitten mykkäfilmi, senverta tönkköä oli esiintyminen Sinkkulaivassa Eskon kanssa. Siinä keikisteli ja pyöritteli silmiään muttei saanut yhtään järkevää lausetta spontaanisti eli ulosanti sanallisesti ei ole tämän sutturan heiniä, ehei.
Yksinkertainen siippansa tosin kirjoitti ylioppilaaksi heikoin paperein, taisi olla a:n, rimaa hipoen, eli sillä paprulla ei pääse yhtään mihinkään= yhtätyhjän kanssa.
On siinä meillä lukenut juomanäytteiden jakaja.
On just näin, rätit ja kassit ovat ainoat mitkä tätä kassi-Sohvia kiinnostaa, muusta ei osaa/pysty ajatuksia vaihtamaan.
Oletteko koskaan keskustelleet tämän pariskunnan kanssa? Minä olen. Älykkäämpiä keskusteluja olen käynyt viisivuotiaiden kanssa.
Tässä on kyllä kaksi niin yksinkertaista tyrkkyä löytäneet toisensa, että ei voi kuin onnitella.
Sofialla on paljon mielenkiintoisia projekteja tulossa jotka vaativat paljon palavereja ja joista ei voi kertoa tällä hetkellä enempää. Sofia omaa tarvittavan koulutuksen joka on tullut lähinnä elämän opettamana kuten oppiäidilläänkin Martinalla. Molemmat ovat tunnettuja terävästä älystään ja yläluokkaisesta olemuksestaan.
Sofia mies on myös koulutettu ja harjoittelee tulevaa teatterirooliaan varten strippaamalla ja jakamalla aasinhattu päässä drinkkejä festareilla teineille, kuten hänen oppi-isänsä Esko Eerikäinenkin. Molemmat ovat helsingissä tunnettuja suuresta älykkyydestään ja satumaisista rikkauksistaan.
Joten Sofia kyllä pärjää elämässä, hän on kouluttautunut käymään kuntosalilla ja ostamaan luottokortilla tavaraa jota ei tarvitse. Säästöön hän ei kerää mitään eikä omista autoa eikä asuntoa tai mitään muutakaan, jollei kenkiä lasketa. Näillä eväillä nuorinainen tulee varmasti menestymään tässä elämässä, vielä kun ottaa parit implantit ja roikottaa naamaansa seiskassa niin avot, taivas on rajana. Toisaalta onko enää mitään saavutettavaa? On jo persaukinen stripparimies, vuokrakaksio ja viiskyt paria kenkiä. Elämä on aika mallillaan.
Sofialla on monimiljonääri, lällälällälieru...
Lälläripieru on komea jättiläinen ja Sofia on ylppis tästä komistuksestaan 😂🤭.
Onko Hunksien vihaaja (lue kadehtija) ollut asialla tuossakin kommentissa.
Selkeästi Eskon ja Martinan haukkuja vielä tänä päivänä, siis se joka haukkuu Eskoa strippariksi. Näyttää vuonna 2014 haukkuvan myös Nousiaista strippariksi.
Niillä on muuttunut ääni kellossa sen jälkeen kun Martina ja Sofia eivät enää olleet kavereita kun Sofia alkoi jahtaamaan Stefua. Sofia on alkanut jahtaamaan Stefua jo ennen vuotta 2017 jolloin se tuli vasta kaikkien tietoisuuteen.
Eli molemmat huumerikollisia. ei työtä eiammattia ei koulutusta ja onneksi ei lapsiakaanm ,yhtyteiskunnan reppanoita molemmat.täysion tuksulan kamaa.
Keulakuvana Tapen Puuroille ja Ryyneille?
Mitähän ryynejä ja mausteita se Tape käytti puuroissaan ?
Hänelle tuli myöhemmin tuomio liittyen dopingaineisiin juuri siltä ajalta kun toimi Sofiankin valmentajana. Tape on myös sanonut maikkarilla että ei olisi itse aikanaan voittanut maailmanmestaruutta ilman dopingia.
Tietääkö kukaan, että käyttikö Sofia fitnes kisoja ennen dopinginaineita. Jos on itse valmentaja käyttänyt, niin aina tulee epäilys millainen valmentaja on silloin ollut oikeasti kyseessä .
Hän on hyvinvointivalmentaja.
Onko sitten tää Sofia Belórf itse, huonovointivalmentaja ?
Ei ole mikään valmentaja tää Sofia Belórf. Kursseja joskus jotain aloittanut ja kaikki on heti keskeyttänyt. Dubaissa kävi 2 tunnin meikkaus kurssin ja mitään koulutusta muuta ei ole. Työtön ja edelleen on sen ansiotulot tasan 0 - €.
Ammattina julkkis.
Joku kuvaa, jos ei, niin kuvaa itse ja jotkut puhuu siitä.
Rikas poikaystävä mahdollistaa chillailun.