puhuisit mulle suoraan tunteistas. Siis irl.
En mä yksinäni viitti aina holkuta samaa asiaa joka ei johda sit yhtään mihinkään.
En mä yksinäni viitti aina holkuta samaa asiaa joka ei johda sit yhtään mihinkään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei niitä ole välillä kaipaan mut menee ohi ku tuun tänne lukee juttujas. Ja olen kirjoittanut että etsi uus elä sen kanssa. Minä en tarvitse ongelmallista ihmistä elämääni. Ei tarvii tunteista enempää keskustella. Et osaa tajuta asioitten oikeaa kantaa ku olet sekaisin aina.
Voi kuule, kun ei ollut sinulle tuo aloitus.
minne tämä menee? naiselle vai miehelle? helpottais kovasti mua tietämään onko mulle
Etköhän tuon tiedä itsekkin olet tiennyt kauan. Miten muuten olisit täällä? Se että tää palsta auttoi kerää voimia käydä kertoo eräälle ihmiselle mitä olen pohtinut pitkään. Oli minulle tästä apua! Se että avaisit ne silmät oikeesti niin huomaisit ettei tästä ollut sinulle kuin haittaa. Olen kirjoittanut mitä elämääni toivon olen nyt tietoinen miten rakennan eläämäni. Sinä et koska olet ympyrässä mistä et osaa poistua. Kaikkea hyvää yritä ymmärtää. Ei pahalla mut tätähän tahdoit eroon minusta. Nyt siinä ollaan. Pelisäännöt tehtii alussa jo mut kun muistisi toimii vain 4päivää. Viikossa kannattaisko harkita tosissaan elämän muutosta?
onhan tämä mieheltä? ja minnepäin menee?
Tämä on palstan vakkarilta Niinalta.
Ei muuten ole miltään Niinalta.
Ei kukaan yksinään viitsi mistään puhua saamatta oikein mitään vastausta. Et periaatteessa ihan sama keneltä oli ja kenelle.
etkö jo huomaa kuinka sekaisin itse olet. Taas meni väärin veikkaukset.
mää taasen olin varma etä naiselta
Ennen nukkumaan meno, itse en haluaisi, että lähtökohta on se että keskustelu hänen kanssa tarvitsisi johtaa johonkin, tietää mun tunteet, mutta meidän case olisi varmaan, että tästä puhuttaisi, en tiedä, jos ei hän halua, niin sitten en minäkään halua jutella. Mutta jos hän haluaa, niin sitten hänenkin ajatus on tuuliajolla, ja kumpikin halutaan vaan selvitä tästä tavalla tai toisella, koska loppua ei tälle näytä tulevan, vai odotanko vielä muutaman vuoden, jospa se siitä :)
Nyt meen nukkumaan, enkä mieti näitä enempää!