Kokeilkaa!

apuasaanutjo

Hei :)

Olen kärsinyt jo n 2vuoden ajan enemmän ja vähemmän.. suurimmissa osin enemmän! pakko ajatteluista.. Olen ollut todella epätoivoinen tämän suhteen ja suhteenikin on kerran jo kariutunut tämän vuoksi, mutta onneksi palasimme yhteen ja saimme tilanteen korjattua! Enää en halua samaa tilannetta vaikka kovaa vauhtia siihen oltiin taas menossa!

Olen käynyt pelkästään terapiassa, siitä on ollut ehkä hieman apua mutta ei paljon! Mielialalääkkeitä en ole koskaan suostunut ottamaankaan.!


Mutta nyt ihan viimeaikoina hain apua luontaistuotteista. Olen syönyt nyt ihan pienen ajan puhutaan siis max. viikosta. Omega 3 tabletteja, vahvaa karnosiinia, magneesiumia, foolihappoa jossa samassa b-vitamiinia eli folib tabletteja, tähän kylkeen vielä d-vitamiineja. Lisäksi eilen vielä hain antistress vahva - pillereitä. Joita siis otetaan kun tulee tunne että ahdistus /paniikki jostain asiasta ilmenee. Käytän näitä nyt kuitenkin jokapäiväisellä syötöllä näin alkuun. Koska pakkoajatukseni ovat olleet niin rajuja että ne kestävät kokopäivän ilman että voin ajatella mitään muuta.

Ajattelin vain kertoa tämän siksi, että kannattaa kokeilla josko olisi joku puutostila, jonka vuoksi ajatus tms reistailee . Esim itse luulen että minulla on serotoniinin tuotannossa jotain häikkää. Ja nämä edellämainituthan juuri auttavat aivoihin ja serotoniinin tuotantoon. :)

Toivottavasti tästä on jollekkin apua :) nyt olo tuntuu jotenkin ihanan kevyeltä.! on kyllä ajatuksia vielä ilmennyt, mutta en ota niitä niin vakavasti .Esim ennen aina kamala kertomisen tarve puolisolle kun olen ajatellut jotain (joka ajoi meidät sitten eroon loppupeleissä kun hän oli jo 2 vuotta kuunnellut JOKAPÄIVÄ minun samoja asoita mitä piti kertoa ja vatvoa uudelleen ja uudelleen)

Nyt pystyn hyväksymään ajatukseni niin että ne on vain ajatuksia, en voi niille mitään koska ne johtuvat ilmeisesti pakko toiminnosta että ajattelen aina vain kaikkea pahaa ja negatiivista. Mutta nyt olen jotenkin näiden luontaistuotteiden avulla oppinuyt elämään niiden kanssa! :)

1

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jatkoaedelliseen

      Edelliseen vielä jatkoksi, että olen myös nyt jo muutaman päivän ajan jättänyt ja aijon kokeillakkin että jätän jatkossa, niin kahvin pois! koska sehän saattaa juuri lisätä sitä tuskaisuuden tunnetta jne.

      Itse en kyllä ole mikään sellainen että pakko saada kahvia että päivä lähtee käyntiin, mutta joka päivä yleensä kahvittelujen merkeissä otan kupin kahvia ja jonkun leivoksen kylkeen. Mutta nyt täytyy sekin jättää pois :) ihan kokeilun vuoksi!

      Kyllä tila on ollut usein niin epätoivoinen että ajattelee ettei tästä selviä koskaan :(
      Mutta nyt on pieni toiveen pilkahdus jo havaittavissa! olen tästä niin onnellinen :) toivon että tämä ihana tunne jatkuu!

      Lisäksi vielä se , että muistakaa käydä tutkituttamassa itsenne ettei teillä ole mitään esim kilpirauhas ongelmia! Minä kävin juuri tutkituttamassa ne kun lääkäri määräsi, ja ne olivat ihan ok arvot! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      58
      5606
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      101
      4629
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      381
      2743
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      81
      1264
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      338
      1086
    6. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      65
      921
    7. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      28
      873
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      856
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      106
      827
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      809
    Aihe