Tällä palstalla alkaa olla jo varsin negatiivinen vaikutus koko Hämeenlinnaan. Kourallinen härikköjä vainoaa jatkuvasti valtaapitäviä ja vaikuttaa siten negatiivisesti koko kaupungin toimintaan ja päätöksentekoon. Kohta tärkeitäkään päätöksiä ei uskalleta tehdä, koska koirat haukkuvat aina kuitenkin. On helppoa vähätellä ongelmaa että tämä on vain suomi24, mutta valitettavasti tätäkin kuitenkin aika moni seuraa. Ei päättäjäkään siis ole immuuni tälle palstalle. Osa tämän palstan heitoista on kulkeutunut jo valtuuston kokouksiinkin, toivoisin kuitenkin että edelleenkin päätökset voitaisiin tehdä vain kokouksissa ja nettipalstojen saasta pysyisi edelleen täällä bittiroskiksessa. Tälläisellä roskalla ei saisi koskaan olla vaikutusta asialliseen työhön. Mutta on inhimillistä, että sillä voi sitä olla. Häiriköt, ettekö todella löydä mitään työtä tai parempaa tekemistä? Me polittiikotkin olemme erehtyväisiä, muistakaa se. Mutta osaamme sentään käyttäytyä kuten ihmiset.
Milloin häiriköt siivotaan?
Nyt nimimerkillä
21249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Minusta paljonkin liioittelet, sillä eihän täällä ole kuin persujen tarkoitus estää kaikenmaailman älyttömyyksillä kaikki asiallinen keskustelu. Tässä myös hyvin onnistuvat eikä asialliselle keskustelulle tule olemaan sijaa.
Muutama vanha demari täällä sössöttää jostain kehityksestä.
Ei ainakaan persut kun ei tunne sanaa.
Persut eivät omista taikka moderoi tätä palstaa. Pitää olla joku joka on tässä firmassa töissä, eikä työt rasita pollaa. Lisäksi tarvitaan pirusti apulaisia, joilla on runsaasti aikaa.
Mites vaikkapa ammattiliitto, puoluetoimisto ja nuoret eläkeläiset r.y.?
Kaikilla palstoillahan näyttää olevan sama peli yötäpäivää.
Hei me opitaan virheistä.
Falskisti ja salakusetuksena mafian pussin putipuhtosten jauhojen puolesta!
Käki munii toisten pesiin, mutta satiainen pesii toisten muniin.
Pravda = totuus!
Levillä leviämmin!
!
Et kehtaa hakea lääkäriltä apua loisvaivaasi.
Ei Luria ja Kalua voi noin vaan erottaa
Onneksi nykyään on internet, jossa poliitikkojen tekemisiä seurataan ja kommentoidaan. Onhan se tietysti huonoimpien poliitikkojen kannalta ikävää kun tyhmimmillä mokailuilla revitellään vuosia. Pohjois-Koreassa suuren johtajan mokailua ei saa arvostella, mitäs jos muuttaisit sinne?
Morjens pitkätukka, meinaako mennä herne nenään ?
Vähän tukkaa meni nenään kun kävin parturissa kiitos kysymästä. Monjens kans sulle !
Lauantai on usein siivouspäivä. Jos vaikka silloin siivotaan...
Mummulla ei taida olla oikein some hallussa? Rakentele sinä vaan niitä parkkitalojasi ohjeiden mukaan ja ole muuten hiljaa, ettet nolaisi itseäsi sen enempää.
Vaaditaan TIEDOTE !
Vaaditaan VAADITAAN
Hei Leo, oletteko te Vorssalaiset demarit nousseet jo ihmisten yläpuolelle?
TärKeämpää olisi siivota kaupunginhallituksesta häiriköt pois. Kaupungin maine on körsinyt näistä valittajista ihan tarpeksi.
Eiköhän kaupunki ole aika paljon enemmän kärsinyt tämän hetkisestä hallituksesta joka on onnistuneesti kokdem johtoisesti onnistunut muutamassa vuodessa hankkimaan jätti velat ja nostamaan veroprosenttin ylös.
Persu on tukeneet talouden alamäkeä puheilla ja karkuunjuoksemalla eikä yhtään järkevää esitystä paremmasta.
Kerrotko vielä millaista tukemista tarkoitat? Eikös ne äänestykset ole menneet 7-4 kiemungon ja kaveri porukan hyväksi? Jos siis tukisivat eikös tuloksen pitäisi 11- 0 ?????
Aloittajan kaltaiset sananvapauden tukahduttajat pitäisi ensin siivota pois täältä!
2häiriköt
"Häiriköt", jos tuollaista halventavaa nimitystä sivistynyt ihminen edes voisi käyttää, ovat tällaisten palstojen suola ja inkivääri. Totiset tosikot voivat "keskustella" kuivat asiansa ihan muilla foorumeilla.
Kaipaamme tänne lisää huumoriveikkoja ja -venloja. Missäs luuraat nykyisin esim. ystävämme Valte? Ilahdutit meitä kuulumisillasi.