Mites Mäntyharjun Persut?? Onko valituksia vetämässä niinkuin naapurikunnissa??
PersuHörhöt
Timppa Isosonni
4193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nyt Timppa Isosonni lopeta nuo vitsit.
Pysy ajan tasalla äläkä täällä kysele.
Sinähän aloit itse valittamaan.
Ei ole tiedossa.Meillä valitukset hoitaa Anon tiimi ,vasemman laidan puolelta.Kunnankin pitäisi ottaa onkeensa Sinex kaupoistakin ja kun uudemman kerran kauppoja tekevät,niin ei mukaan yli-isoa 4 ha tonttia.Onkohan yrittäjät kyseisessä hallissa jatkaneet entistä perinnettä,että vuokran maksut jätättää?.
Hyvä asia, että on valveutuneita kuntalaisia, tällä kertaa asialla oli Ano;) Sinexin edesottamuksista ei ole aikoihin mitään kuulunut. Edes sitä onko rästejä hoideltu, tuskin, sillä eihän koira mihinkään karvoistaan pääse. Terveisiä päättäjille: Napakkaa otetta , kaikille samat etuudet ja velvollisuudet.
Se mitä kunnan johto mm. noissa kaupoissa on tehnyt, on ollut kunnan ja kuntalaisten etujen mukaista.
Valituksiin vastaaminen ja mahdollinen kauppojen peruuntuminen on maksanut kunnalle rahaa, vienyt yhteisiä verovaroja ja kaventanut kunnan tuloja.