Tuskin mitään tiedustelujärjestöjä kiinnostaa:

linuxvuotaakaiken

Mitä joku tavallinen tietokoneen käyttäjä tekee sitten, ei taida kiinnostaa että mitä elokuvaa tai tv-sarjaa katselee sitten.

Mutta joissain jutuissa sellainen voi olla tärkeää, jos pitää suojella juttuja, jotta keksinnöt eivät joudu vääriin käsiin.

Mutta tuonhan nyt tietää, kun Linuxin tekijäkin asuu jossain Cayman-saarilla, aivan amerikkalaiset tietävät kaikki suunnitteillakin ohjelmat ja ideat sitten.

Normaalikäyttäjälle ei varmaankaan ole paljoa mielenkiintoja edes tutkiakaan, jotain normaalikäyttöjä, jne.

3

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12345679

      Sinunkin data seulotaan. Toki voidaan päätyä kuvaamaasi tulokseen.

    • minimerkkijoku214

      Mutta jos ei ole mitään hävettävää tai pelättävää? Ihan sama minulle on jos joku haluaa tietää että missä jaksossa jotain tv-sarjaa on katsomassa jne.

      Siirtynyt jo aikoja sitten kirjallisiin kirjeisiin kaikki arkaluontoinen tieto, internetistä on tullut hupiväline.

    • Älä hermostu Pena!

      Pentillä meni taas hermot kun Windows imee haittaohjelmia niin että peräaukkoa kutittaa kun taas Linux on turvallinen PC-käyttöjärjestelmä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      169
      14096
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      112
      10176
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      102
      9216
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      22
      8486
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      43
      7353
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      48
      6837
    7. 151
      6226
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      114
      5206
    9. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      4525
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      407
      1382
    Aihe