Fallout Online: FOnline2

Fonline2

Fallout 1&2 maailmaan perustuva post nuclear role playing multiplayer game.
Seuraava pelisessio alkaa 10.01.2014

Pelissä seikkaillaan siis fallout 1&2 tutuissa paikoissa, tunnelma pelissä kohdillaan ja tehtäviä riittää.

Pelissä Kehitetään hahmoa tutuilla skill&perk systeemilä, hankitaan aseita & armoreita yms, hankitaan oma talo, auto, craftataan tavaroita, liitytään johonkin joukkueeseen (enclave, mutant, ncr, raider...) tai perustetaan oma joukkue johon kerätään kavereita. Tämän jälkeen valloitettaan kaupunkeja omalle joukkueelle. Isoja taisteluita, paljon eri classei mitä voi tehdä, monipuolinen peli. Aseet ja hahmoluokat todella hyvin balansoitu ja mahdollisuuksia paljon.

Niille joille F1&2 ovat tuttua ja legendaarista kauraa, niin tämä peli tulee olemaan dream come true. Ihan uusille pelaajille fallout 1&2 tietämättömille pelaajille peli tulee olemaan alussa erityisen haastava. Erämää on vaarallinen, sätäilyä, scorpiooneija, mutantteja, muita pelaajia, raidereita, caravaaneija, cecckoi yms.

Muutamia videoita pelistä (Trailereita, teaser, esittelyä):
http://www.youtube.com/watch?v=6mbyrqFBAP8
http://www.youtube.com/watch?v=De--bbiX8Bk

Jos peli vähäänkään kiinnostaa kannattaa tutustua lisää rekisteröitymällä Fonline2 foorumille ja lukemalla tietoa pelistä.
http://forum.fonline2.com/index.php

Fonline2 Taustatarinaa& lisätietoa (Eng)
http://pl.reddit.com/r/MMORPG/comments/1uluqn/fonline2_fallout_12_online

PELIN LATAUS
http://forum.fonline2.com/index.php?topic=477.0

0

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        272
        17604
      2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        192
        12512
      3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

        "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
        Maailman menoa
        73
        6232
      4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

        Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
        Henkirikokset
        35
        5183
      5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        77
        5058
      6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

        ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
        Maailman menoa
        58
        4196
      7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        69
        4022
      8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        57
        3792
      9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        100
        3712
      10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        146
        3179
      Aihe