Oot parasta mitä mun elämässä on käynyt. Ehkä mä saan joku päivä rohkeutta sanoa sen sulle. Vaikka et sä taida musta välittää :/ ja pelkään et kaveruus on sit ohi sen sileän tien....-
Maarit
Ystäväs.
4142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olisi todella hienoa kuulla...
tai sitten voitaisi olla vaan ja jutella muustakin, tilanteen mukaan mikä hyvältä tuntuisi. Kunhan nyt vain rohkenisit edes tavata.
Ei oikeasti voi kuvitella etten välitä, kaiken tämän jälkeen.
Näen Maarittia aika usein joten et liene se mun maarit. Mutta piristää aatella et hän sanois noin....
Näyttikin hiukan vieraalta tuo tekstisi, mutta kun nimi osuu...
Ehdottaisin, että kerrot tunteistasi, mutta hiukan tunnustellen.
Kyllä sen yleensä aistii mitkä ovat toisen fiilikset, pitääkö vilpittömästi vain ystävänä vai voisiko siinä olla muutakin.
Lykkyä :)
Maarit on vaalea, pitkä, pitkähiuksinen ja asuu länsirannikolla.... En osaa lukea häntä mitenkää hyvin.. Parasta vielä odottaa tunnustusta. Vaikka tuntuu jo pakkomielteeltä tämä ihastuminen. Mut kaveruus jo merkitsee paljon.