Kaikki sujui oikein mallikkaasti - ihan niinkuin linukseilla yleensä sujuu: http://aijaa.com/068Z7w
Asennettiinpa tuossa linuks koneelle!
Onneksi se on!
471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko tuo ihan yleistä että Ubuntu ja muut tubuttimet pitää asentaa aina uudestaan?
Täällä kun kuulee usein että asennimpa taas Ubuntun tai linuxin...
Tubutin siis hajottaa tietokoneetkin, kyllä on ilo olla Windowsin käyttäjä johon saa jopa oikeita sovelluksia toisin kuin tubuttimeen.
Naurettavaa jo on se että jos painaa PERU-nappia niin linuks vaan jungertaa eikä mitenkään reagoi asiaan. Luulisi saakeli että koodiin olisi lisätty keskeytys vaikka 1000ms välein jotta KÄYTTÄJÄN painallukset otetettaisiin huomioon!!!!!
Mutta ei.
Kyllä se on yhtä uudelleen asennusta koko tubutin!
Kun tuosta toivuttiin, alkoi se taas ja loppui koneen jumiutumiseen. Eikä se ollut edes tubutin, vaan "kevyempi" lubutin!
Extras paketti oli liian raskas edes asennettavaksi - heti jumiutui - saatikka että sillä olisi voinut katsoa mitään videoita!
eihä kukkaan ainakaa iha täysjärkine henkilö valitse noista mainitsemistasi sekunda-tekeleistä Mac OS X-käyttöjärjestelmä tahi se nii tosi halpa sekunda-käyttis rypistys Linux tietenkää niiku sitte kumpaakaa, macci on näetsen linkku-urpo simmottii valkokenkä-poikien iha liian ylihintanen holhokki-loota ja se tosi halpa sekunda-käyttis linkkuran-reuhka taasen sitte on simmottii iha täysin viratoin sekunda-tekele jossa siitä tietoturvastakaa ei oll vieläkää mittää tietovakaa, prossut se myöskii jo iha siinää kohtsillee taasen hitsaa, kiintolevyt iha puhki hinkkaa sillä iha tosi outolla linkkuran swap-fileellää, cd-asemat se savustaa ja net tosi halvat linkkura-tabletit ja luurit se sitte kuulemma joskuu jopa sytyttää iha palamaa se iha hirvee linkkuran-reuhka, linkku-urpokii jo tuosta totellisuudesta sen ymmärtää reppana että eihä kukkaa täysjärkine henkilö ainakaa sitä simmottii nii tosi halpaa sekunda-tekele linkkuran-reuhkaa sitte tietenkää uskalla ainakaa iha omaa käyttöösä valita, xp sp3 siis pysyypi käytösä etelleen netin sellailussa mokkulalla, näiss winkuis katoppa linkku-urpo ei nuita tosi kummallisii iha lukemattomii linkkura-ongelmii tuu niiku koskaa nii tosi halvalla vielää tietenkii ettee että sillee linkku-urpo ..
ainakii jos haluaa maximoida teho-hävikin tieteokoneessa, jos vielää on siinä konneessa simmottii tosi halpa amt-prossu sillä tosi halvalla sekunda-käyttis linkkuralla saahaan sitte se teho-hävikki tosijaan tosi tehokkasten maximoituu ja vielää nii tosi halvalla tietenkii, amt-prossu saavuttaa linkkuroissa tyyillisen n. +110 celsius-asteen normaalin linkkura-käyttölämpötilansa jo n. 5 sekunnissa ja siinää pysyy kunnes linkkura-masiina taasen kaatuupi iha totaalisestin jottai n. 1 minuutin kuluttuu käynnistyksestä, mittää ei siis tarvihe linkku-urpon linkkura-konneella etes tehhä ja silti pysyy prossu-tehon kulutus linkkuroille tyypillisessä 100% prossu-kuormassa, onse vaa tosi outo vaikkakii sitte kyll nii tosi halpakii sekunda-käyttis rypistys se iha hirvee linkkuran-reuhka vai kui linkku-urpot ?
toista on meno winkulla, nyttekii netti-käytössä prossu-kuorma alle 10% ja kaikki tarvittava softa kuitennii taustalla pyörimässä, linkku-urpo voi vaa haaveilla reppana tämmöttiistä hyötysuhteesta tietokonneella, mutta oha se toki myönnettävä sekkii että nii tosi halvalla voipi vaa tietenkii saahakkii vaa sitä nii tosi halpaa sekunda-softaa linkkurata eiköstä vaa tällee olekkii tää juttu linkku-urpot, tosi halvan lahja-pollen hampai ei oll tietenkää kovi kohteliasta ainakaa suuremmin arvostella hih hih !