Älkää poiketko 50-euron baariin!!!!!

MarkusKarjalainen

Joo elikkäs kävin tuolla klubissa ekaa kertaa viime viikolla. Joo normaalisti ostin oluet itselleni ja kaverini tuli myöhemmin illalla bubiin. Ouraid siellä sitten ryypiskeltiin kunnes valomerkki tuli. Sanottiin että halutaan vielä yhdet. No baarin pitäjätär naikkonen ei siihen suostunut, vaan sanoi että meidän on lähdettävä. No minä sitten nousin ja otin kädestä kiinni ja sanoin, että eikös täällä saa juoda tuohon 2 asti (kello oli 1.55) No nainen sitten potkaisi minua munille! Siis ei se sattunut siinä humalatilassa, mutta kuitenkin onko tämä baari laillinen? Juottaa asiakkaat humalaan ja sitten alkaa potkimaan! Osan ottajia? Mikä mesta tämä oikein on? Väkivaltainen henkilökunta!

1

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • derpaderp

      Ei niitä valoja huvikseen sielä vilkutella. Se juuri tarkoittaa sitä, että tarjoilu on loppunut ja aika alkaa keräämään kamppeitaan ja suuntaamaan ovelle.
      Kello kahdelta lyödään ovet lukkoon, johon mennessä pitäisi olla paikka jo tyhjä.

      Tämähän on ihan sama jokaisessa baarissa Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      270
      4683
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      29
      2841
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1419
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe