Karhut tappaa kohta ihmisiä. Kaikki haaskaltakuvaajat pitäs pistää linnaan ja sakottaa ja kamerat valtiolle. Vastuutonta touhua.
Parempi olis tietty sitoa ne siihen haaskan viereen puunkylykeen oottelemaan kamera kädessä kuvattavaansa.
Parempi olis tietty sitoa ne siihen haaskan viereen puunkylykeen oottelemaan kamera kädessä kuvattavaansa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Älä muuta sano ! Kaikki pedot lainsuojattomiksi ihmisasumusten lähellä, sanoo etelän persu.
Annetaan karhujen olla rauhassa.
Se on tuo avauksen kirjoittaja sellainen epäonnistunut välistävetäjä. Tyyppi joka ei osaa mitään kunnolla ja siksi haluaisi sotkea muittenkin asiat.
Tyypillinen lieksalaisjuntti.
Se on tämä Kateellinen näitä joilla on se kamera peniksenjatkeena. Saapi sit kehuskella niillä haaskalta kuvatuilla karhunkuvillaan ja esittää olevansa suurempiki erämies... hah!!
Kuvatkii on otettu automaattikameralla liiketunnistimen avulla ja ite makaa kännissä asuntovaunussa. Siellä sit krapulassa tepastelee tuulen yläpuolelta haaskalle ja sotkee omat hajusa haaskan hajuun. Niin jotta vähitellenhän se petoeläin yhdistää sen Kateellisen hajun ruokaan ja sit kun on sopiva paikka niin Kateellinen revitään kappaleiksi ja syödään. Karhu muuten syö ihmisen elävältä, elikkä aloittaa perskannikoista ja reisistä. Siinä sit yrität maata hiljaa ja leikkiä kuollutta. Ei kannata olla kateellinen ja kannattaa vähän katella että mihin ryteikköön sitä työntyy krapulapaskalleen.
Haaskalta kuvaaminen on syvältä.
Voehan haaskat sentään. Mitäs minä ennustelin noiden karhujen suhteen.. perskeles sentään.
http://yle.fi/uutiset/karhu_hyokkasi_metsastajan_kimppuun_karstulassa/7026876
No voihan rassukkaa. Eikä ollu edes karhumetsällä. On ne karhut vaan raakaa porukkaa. Mitä jos metsämiehellä ei oliskaa ollu pyssy latingissa ja sopivasti hollilla. Karhu olis tietenni syöny sen perskannikat ja jos olis jaksanu niin olis syöny suoletkii. Jotta tämmösii ne karhut on kun niitä pijettään pelekällä haaskapalakalla filimitähtenä eikä sitten jatkuvasti syötetäkkää.
Vihainen kuin p*****lle ammuttu karhu!
Onneksi vallesmannina ollut Karhu on jo eläkkeellä. Isänsä oli Kevätniemessä töissä.
KUINKA MONI TEISTÄ ON NÄHNYT KARHUN LUONNOSSA, MONIKO TEISTÄ? LUULEN ETTEI YKSIKÄÄN, SILTI KUOLLAKSENNE PELKÄÄTTE! TARVITAAN LÄHES LOTTO VOITTO SIIHEN, ETTÄ NÄKISI KARHUN LUONNOSSA OMIN SILMIN.
Elä sinä tietämätön siinä selitä. Et sinäkää oo nähny kaikkia karhuja mitkä on piileskelly sinunkii mehtäpaskaryteikössäsi. Sen tähe ne onkii niin vaarallissii kun niitä ei kerkii näkemään tarppeeksi ajoissa jotta piäsis karkkuun. Ja kun sit sattuu semmonen kesytetty karhu joka ei pelekkee immeissii, niin se syöpi sen immeisen. Älysitkös nyt sinä eppäilevä aasinkakka. Muista se aina kun määt rytteikköön jotta siellä se karhu saattaapi olla ja syyvä sinut. Kiitä siitä näitä idiootteja luontokuvaajia.