Auto ojas

WW bora oli muutaman päivän Pohjanmaantien pohjalla lähellä Honkajokea, ei tainnut olla paikkakuntalaisia kun ei pois haettu, eipä ollut kyllä kilpiäkään.
5313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ööö siis oliko se auto tien pohjalla (siis keskellä tietä) vai tien vieressä ojan pohjalla, vähä tarkkuutta noihin krijotuksiin.

Äänestä
  • "... vähä tarkkuutta noihin krijotuksiin." Mites se taas menikään se juttu että pilkka sattu omaan jne.

    Äänestä

kyllä kankoonpään poliisi hoitaa!! never!!

Äänestä
  • Ööö... mahatskohan se olla jonkun muun kun poliisin tehtävä noutaa se auto pois? Auton omistaja tai vakuutusyhtiö jos vahinko on niin suuri että auto menee lunastukseen.

    Äänestä

joku kädetön kuski eilen lepikkoon satedun kohdalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ohikulkijatarja kirjoitti:

WW bora oli muutaman päivän Pohjanmaantien pohjalla lähellä Honkajokea, ei tainnut olla paikkakuntalaisia kun ei pois haettu, eipä ollut kyllä kilpiäkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu