maitojunalla kotiin

intissä on käyty

Ilmoitin eilen että haluan vaihtaa sivariin. täytin lomakkeen ja kotiuttivat minut saman tien. Nyt haluisin tietää että kun laitoin syykuuhun oman toiveeni niin onko se varmaa että pääsen aloittamaan sivarin syyskuussa? Ja miten pitkään voin pallotella esim vaihtaa taas takaisin inttiin eli jos ilmoitan elokuussa että haluankin taas inttiin niin koska tällöin määräävät inttiin? Tammikuussako?

8

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eroon orjuudesta

      No niin, hyvä homma. Lapinjärveltä tulee postia , sitten kun tulee.
      Voit tämän väliajan käyttää kaikin tavoin hyödyksesi, vielä ehdit hakea vapautuksenkin. Sopeutumishäiriöt, kannabiksen käyttö, itsemurha-ajatukset yms. :))

    • halukas sivariin345

      Eipä näköjään ainakaan porinprikaatissa pääse kertomaan sivaritoiveitaan. Paska paikka.

    • 2233rr444

      vässyköitä, vässyköitä kaikkialla

    • porvarin piiskaaja

      Eväti vässyköitä.

      historia toistaa itseään. Mitä tapahtui vuonna 1918.

      Sama toistuu vuonna 2018.

      Eliitti alas.

    • res. amiraali 67

      sivari ja sivari,ei noin kansalais velvollisuutta suoriteta, käy se armeijja niinkuin suomalaisen MIEHEN kuuluukin käydä perkele!suomalainen mies käy valittamatta eteen päin perkele, nytkin puhuttais venäjää jos 60-vuottasitten oltais oltu samanlaista pulla mössökansaa kun nykyään! ajatelkaa perkele saa tanan sivari teistä ei ole mitään apua kun tätä maata joudutaan ryssältä puolustamaan!

      • thithnotih

        60 vuotta sitten? Voi pojat, viime sodasta on jo 70 vuotta.
        Minäkin alan vouhottamaan, kun 600 vuotta sitten luovuitte katolilaisuudesta, senkin petturisuomalaiset! Miksi ette kumarra paavia?


      • 20+8

        Kyllä Suomi olisi 1991 itsenäistynyt. Ei puhuttaisi venäjää.

        Toki kaikki kunnioitukseni veteraaneille.

        Amiraali voisi opetella historiaa ja yhdyssanoja ennen kuin tulee vouhottamaan paskaansa.


    • --------------

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5554
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      196
      3578
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2418
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2375
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1208
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      65
      1048
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1012
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      998
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      965
    Aihe