kyllä siinä ihastus häipyy, kun oppii toisen tuntemaan paremmin. Pelkkä oman edun tavoittelija, kylmä, häikäilemätön ottaja. Tiedän, että hänellä oli joitain, jopa lämpimiä tunteita mua kohtaan, mutta nekin vain, koska olin hänelle tietyllä tapaa hyödyksi...ei hän kuitenkaan oikea hyväksi käyttäjä ollut, ei niin.
minä-minä-minä
ikävä? ei enää
11245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ettei vain nyt katkeruus paistaisi läpi? ikävä ja pettynyt olo? Miten hän sinua on loukannu? ehkä puhuminen hänen kanssaan auttaisi...
ehei, ei katkeruutta, pikemminkin olen huvittunut ja huojentunut..
Ne hyväksikäyttäjät ovat aina kylmiä ja oman edun tavoittelijoita. He edes hymyilevät virkakohteliaisuudesta. Ei ole mittään humanistista sisältöä. Sudet lampaiden turkissa.
täydellinen ole, vaikka jotkut kuvittelevat täydellisiä olevansa.
Virassa olevat ovat täydellisiä kaikissa toisiin verraten. Niillä on jopa mahdollisuus olla epätäydellisiä kun vain virka puolustaa heidän asemaansa.
sitä ihastustaan moni pitää kaikin puolin ihanana, varsinkin nämä yltiöromanttiset nuoret naiset, joille piereskely, suihin otto, kakkoseen laitot ym. normaali tekeminen on..--->hyi, kamalaa! seurustelun jatkuessa pidempään pettyvät, kun ei se tyyppi ollutkaan mikään unelmien prinssi.
Totta puhut. Ei tavallinen elämä kuulu julkisuuteen kun vain ei ryhdy esittämään teatteria omassa kodissa ja kuvittelemaan että yleisö seuraa tarkkana mitä ihminen tekee vessassa tai sängyssä tai keittiössä. Pitää opettaa nuoria kävelemään korkokengissä kotona työpuku päällä ja pitää pitkiä luentoja yhteistä hyväksi. Näin on oikea elämä. Sivistymättömät nuoret :)
Unohdit esimerkeistäsi kimpan, loukkaamisen ja tavarana pitämisen. Normaalia nekin, eikö?
En tiedä, mitä tarkoitat, että olit hyödyksi, se voi tarkoittaa vaikka mitä.
Mutta eiköhän parisuhe ole jollakin tapaa myös hyötysuhe, puolin ja toisin. Mutta tietenkin niin, ettämolemmat ovat tyytyväisiä. Mikähän lie sinun tilanteesi ollt. ei varmaankaaan kaikkia osapuolia tyydyttävä ?
Halvemmalla olisit päässyt jos et olisi vedättänyt.
Voi teitä.