Kaipaan uutta netti räiskettä koska cod ghost oli suoraan sanottuna perceestä! Ekassa black opsissa ei enää liiemmin taida pelaajia olla ja mw3:staki on jo tullu pelattua yllinkyllin samoin bf3:sta.
Ongelma onvaan siinä että uskaltaako bf4:sta ostaa??? Ei mitään kiihko fanipoika kommentteja vaan oikeita perusteluita uudesta battlefieldistä KIITOS!
Onko mapit hyviä siistejä ja pääseekö niissä oikein virtuaalimaailmaan ja eeppiseen fiilikseen vai onko ne vain tylsiä???
Entäs ne jäätymiset onko niitä vielä vai onko ongelmat jo korjattu? Haluan tietää kaikki ongelmat mitä pelissä on ps3 versiossa ja onko tullut miten suuria korjauspäivityksiä.
Peliä näyttäs jo olevan hintaan 39e mikä ei oo enää kallis mutta kyllähän se suututtaa jos peli on niin buginen ettei sitä voi edes pelata! Bf3:saki oli alkuun ongelmia jotka suututti todenteolla esim justiin näin että pelaat jotain pitkää matsia joka kestää lähes puolituntia sitten peli jäätyy ja kokemuspisteet ei tallennu! Jokainen voi miettiä sitä fiilistä sen jälkeen etenkin jos matsi oli hyvä. No soon mennyttä ja ne jäätymis ongelmat korjattiin mutta siinäkin vaan kesti aikaa... Lisäksi bf3:ssa oli myös äänten katoamis ongelmia jotka haittas pelikokemusta mutta onneksi myös se korjattiin.
Kertokaa battlefield 4 kokemuksia tähänasti ja nimenomaan siis ps3 versiosta koska juuri sen olen ostamassa että kannattaako sitä ostaa!
Ongelma onvaan siinä että uskaltaako bf4:sta ostaa??? Ei mitään kiihko fanipoika kommentteja vaan oikeita perusteluita uudesta battlefieldistä KIITOS!
Onko mapit hyviä siistejä ja pääseekö niissä oikein virtuaalimaailmaan ja eeppiseen fiilikseen vai onko ne vain tylsiä???
Entäs ne jäätymiset onko niitä vielä vai onko ongelmat jo korjattu? Haluan tietää kaikki ongelmat mitä pelissä on ps3 versiossa ja onko tullut miten suuria korjauspäivityksiä.
Peliä näyttäs jo olevan hintaan 39e mikä ei oo enää kallis mutta kyllähän se suututtaa jos peli on niin buginen ettei sitä voi edes pelata! Bf3:saki oli alkuun ongelmia jotka suututti todenteolla esim justiin näin että pelaat jotain pitkää matsia joka kestää lähes puolituntia sitten peli jäätyy ja kokemuspisteet ei tallennu! Jokainen voi miettiä sitä fiilistä sen jälkeen etenkin jos matsi oli hyvä. No soon mennyttä ja ne jäätymis ongelmat korjattiin mutta siinäkin vaan kesti aikaa... Lisäksi bf3:ssa oli myös äänten katoamis ongelmia jotka haittas pelikokemusta mutta onneksi myös se korjattiin.
Kertokaa battlefield 4 kokemuksia tähänasti ja nimenomaan siis ps3 versiosta koska juuri sen olen ostamassa että kannattaako sitä ostaa!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Itse ostin BF4:sen noin viikko sitten. Myös BF3 ja MW3 löytyy hyllystä. Kentät on ainakin mun mielestä hyviä( löytyy kaupunki- ja metsäkenttiä). Myös pari caspian borderin tapasta kenttää löytyy. Kyllä tästä saa paljon enemmän oikean sodan tuntua kuin codeista( toivottavasti en kuulostanut bf-fanipojalta). Suosittelen ostamaan.
Lisään vielä, että mulla ei ainakaan ole ollut vielä bugeja, ehkä pari pientä lagausta jotka menee nopeasti ohi. Muuten sujuvaa peliä on ollut. Siis suosittelen ostamaan jos muut sotapelit kyllästyttää. Samasta syystä ostin itsekkin.
Kiitos juuri tuon halusinkin kuulla. Peli toimii siis jokseenkin hyvin! Ostan bf4sen ehkä jo tänään...
Hyvä jos autto, mutta siis mulla ei ainakaan ole ollut isompia bugeja. Joko mulla on ollu hyvä tuuri tai sitten niitä on jo korjailtu. Ja kentistä on vaikea sanoa toisen puolesta, mutta tovottavasti et pety niihin. Itse kuitenkin tykkään niistä. Jos ostat pelin niin tuutko kertomaan tänne miten se toimii sulla? Ois mukava tietää miten se toimii muilla.
bf4 on paras!!!!!!!!1111111
Paitsi ps3 konsolilla sillat ilmestyy tyhjästä ja blurr efektiä on jokapaikassa.
Ihan hyvä peli se on ollut vaikka siinä vikoja onkin :D
BF4 pahimmat ongelmat on:
- hitmark, ja pelaajan liikkeiden päivitys multiplayer peleissä, ammut omasta mielestäsi oikein ja osut vihuun ja tulee merkki osumasta vaikka oikeasti vihu on eri paikassa eikä siihen osu ja sitten se ampuu sut kuoliaaksi, näin ei tietenkään tapahdu joka kerta mutta aika useinkin illan mittaan
- servuille pääsyissä on vieläkin ongelmaa eli sitä ei ole täysin saatu korjattu, osaan ei meinaa päästä sisälle, osaa pääsee kun boottaa battlelogin ja orginin vaikka se ei ilmeisesti kuitenkaan ole ratkaisuna oikea.
- jos haluaa bubla multiplayer mätöissä heti rundin alettua päästä vehkeisiin ja lippuja valtamaan jne. niin on hyvä olla peli asennettuna SSD levylle, ei niin kuin mulla, että kun astun peliin niin osa on jo valtaamassa alueita ja tämä vain siksi, että monella on se SSD levy :D ei varmaan koske Pleikkaa jne. vaan siis PC:tä.
- Kartat on siistejä, pelimuodot riittäviä joten hyvin on siinä onnistuttu
- Ikävä asia on sitten nämä pelaajat jotka eivät pelaa puhtailla konsteilla eli cheatterit, niitä ikävä kyllä on tässä kuin myös muissakin peleissä ja Punk buster ei juurikiaan auta, asian voi todeta itse pelaamalla ja osaamalla tunnistaa nämä paskahousut ja katsomalla heidän tatsejaan mm. HSPercentagea, joka usealla on jokaisella aseella luokkaa 60 - 95 % ellei jopa sata eli ampuvat aika paljon hedareita vehkeellä kuin vehkeellä ja jos osumis prosentti on hedareissa tuotta luokkaa joka aseella niin :D ei ole puhtaita jauhoja (tuo nyt oli vaan yksi esimerkki asiasta).
Cheateista törmää ainakin WH, Aimbot ja yleisimpiin tapoihin sikailla kuten Glitchit ja Stats Padding :D
Heal cheatteja ei hirveesti pitäis olla muuten kuin jos servun pitäjä omalla servullaan siihen syyllistyy kun siihen on oman käden kautta mahdollisuus vaikuttaa.
Kaikesta ikävästäkin huolimatta ihan OK peli ja mukavalla kaveriporukalla hauskaa menoa jossa tiimityöskentely on kaiken a ja o, yksin voi toki ramboilla muttei siinä joukkue pärjää.
Hauskaa pelikokemusta kaikille toivoo
pelimies_erimies
Unohtu mainita, että oma kokemukseni on PC puolelta ei siis konsoleista.
Oma mielipide tuosta on, että aikalailla pelikelvotonta kuraa tällä hetkellä.. Pleikkari jäätyy todella useasti kartanvaihdon jälkeen. lagia myös suhteellisen paljon, vaikka olisi miten nopea yhteys .. Ja omasta mielestä tässä pelissä on kaikki lentohärvelit pilattu täysin, kun vertaaa bf3:seen.. ohjukset latautuu törkeen pitkään, ja siinä vaiheessa vihun kone onkin jo täysin ehjä, kun uudet ohjukset on latautunut.. Mutta ehkäpä tämä muutamien päivitysten jälkeen saattaa olla taas yhtä viihdyttävä, kuin bf3:nen on
Pc on parempi kuin konsoli :S
suosittelen ostamaan vaikka grafiikkabugeja löydetty. ihan vaan siksi kannattaa ostaa kun pääsee uuden ylisodan pariin. riippuu myös tykkäätkö räiskimisestä missioiden tekemisistä ja ylipäätään grafiikoista,aseista,ajoneuvoista,hahmoluokituksista,actionista suosittelen että käyt kahtomassa trailereita, gameplayta YT:stä, sitten mietit pohjaa pelinlaadusta/hinnastosta ja päätät ostatko peliä vai et. helppoa ja yksinkertaista.
No niin tässä tulee omat vaikutelmat battlefield 4:sesta! Kamppanja on läpäisty ja netissä on räiskitty. Peliin on tullut kaksi 260mb korjauspäivitystä ja nyt toisen päivityksen jälkeen näyttää edistystä tapahtuneen. Aluksi peli jäätyi kolme kertaa joka kerran aina yhden matsin jälkeen, mutta sen jälkeen peli rupesi rullaamaan normaalisti ja jäätyminen loppui.
Mulla ei oikeastaan tuon jäätymisongelman jälkeen muuta mainitsemisen arvoisia ongelmia ole ollut peli toimii nyt aika hyvin. Toki tässä näkyy että nykypolvi on vedetty äärimmilleen koska ruudunpäivitys ei aina ole paras mahdollinen.
Kontrollit on paremmat kuin kolmosessa ja sulavammat mutta jos rehellisesti puhutaan niin itse peli ei kyllä ole niin hyvä kuin kolmonen, mutta tämä on vain mun mielipide.
Kartoista mitä muistan niin zovad ja pari muuta on hyvää ja mielenkiintoista karttaa, mutta häiritsevää pelissä on se että siitä löytyy myös jokunen oikeasti huono kartta joissa ei ole mitään järkeä.
Itse sanoisin että peli on keskinkertainen ihan ok mutta ei mikään helmi, kyllä tätä varmasti aikansa pelaa... Joka tapauksessa on tämä parempi kuin cod ghosti.
PS4 konsolilla tuo BF4 peli kaatuilee melkoisen usein yksinpelissä? Nettipeliä en ole kokeillut ennenkuin tulee päivitys.
"Sotapelit" on sotimista vain eli mitä enemmän siihen tarvitaan kuin sitä sotimista? PS4 näyttää vain sen tarkemin eli päivetty oikeasti HD aikaan!
Jos sotimisesta halutaan "parempaa sotimista" niin kyseessä ilmeisesti kentän muotoilusta, ei niinkään pelillisestä huonoudesta!
Tuntuu että itellä alkanu hyytymään useammin mitä korkeemmalle päässyt levuissa. todella ärsyttävää kun peli hyytyy monta kertaa päivässä. jotain ne päivitteli tammikuussa mutta ei se sitten loppujen lopuksi paljoa auttanut. ja tämä siis ps3:lla