Moi! Tarviisin lisätietoa asiasta enemmän tietäviltä! :) Lainasin passiani kaverilleni baariin ja se takavarikoitiin ja on menossa poliisiasemalle. Mitäköhän asiasta mahtaa seurata? Voidaanko passi peruttaa tai uuden passin hakeminen estää? Olen lähdössä huhtikuussa ulkomaille ja mietin voiko tämä vaikuttaa matkustamiseen?
Vastaukset 3
- Nuoret...
Daiju.
- apina3
EI NÄIN!! jos oot ensikertalainen tälläisessä rikoksessa niin harkitsen heti hankkimaan mahdollisimman hyvän asianajajan, koska tämä on niin törkeä petos kyseiselle baarille, että linna reissu kutsuu luultavammin. Niin ikävää kuin se onkin. Otan osaa. Mutta tosiaan jos ei ole aikasempia rikosia/rötöksiä niin pääset puolella esim jos saat 12vuotta vankeutta sun ei tarvii istua kun 6 vuotta ja jos tarpeeksi tsemppaat niin pääset ehkä 3 vuodella. Onne tulevaisuuten, toivottavasti kaltereiden takana elämä tuntuu yhtä jännältä kuin passin luovuttaminen alaikäiselle.
- urpåt
Ei siitä mitään seuraaa! turhaa kuumotella.. korkeentaan pientä runtua poliisisedält ä hehe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201708- 80670
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43571