rukiin

värttinä1

pitääkömennä aukiin eka et pääsee rukiin. oonnyt vekarajärvel pioneerikompaniassa ja haluisin rukiin oon jo nyt ja varmasti kompannian parhaita. pitääkö sanoo kapteenille että haluu rukiin. mul on siviilissa asiat vahan huonosti ja sanoin sen siinä kapteenin haastattulssa haittaaks. mut haluisin oikees rukiin mun isa on kaynyt rukin ja rukinkayneita pidetaan parhaina ihmisinä suomessa. et mitä mun kannattais tehä.

9

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sipoonsusi

      AUKkiin pitää mennä ensin, mistä valitaan RUKkiin menijät

    • Zeus1

      Rukissa vaaditaan oikeinkirjoitusta ja älykkyyttä. Tuon sun tekstin lukeneena sanoisin no change.

      • värttinä1

        ime munaa ei armeijassa tarvi olla koulus hyvä. oon sitäpaitsi meijän komppanian paras. ja oon halukas aukiin kaikki muut on tääl ihan vässyköitä ainki meijä tuvas. ainoo ongelma on noi siviiliasiat mita sanoin sillon kapteenille elikka mulla jai peruskoulu valista ja on rikosrekisteri. elikkä luuletteko että noi haittaa.


      • värttinä1

        ja zeus oot varmaa joku sivarihomo. et selvisis armeijasta luuseri.


      • Nonnixd

        Muuten hyvä ja älyllinen vastaus mutta vitun no change xdd
        Ei muutosta!!


    • värttinä1

      vastaisko joku tohon. en haluu kysyy meijä alikilt ku se et pääseeks rukiin johtuu niin paljon siitä jos alikki kuulee mulla olleen ongelmia. et haittaakse et menin sanoo kapteenille haastattelus sillee. ja ei noloja vastauksia niinku zeus laitto kiitos.

    • värttinä1

      Minä olen siisti ja viksu nuorimies tavoilltani hyvä.kysyn aia site kompanaiasta itse kun menen lomilta sine lomilta.koulkssa olin kutenkin keskikertanen ja sai numerota välittä 4-6 muitaakseni ?

      • värttinä1

        Minä olen siisti ja viksu nuorimies tavoilltani hyvä.kysyn aia site kompanaiasta itse kun menen lomilta sine lomilta.koulkssa olin kutenkin keskikertanen ja sai numerota välittä 4-6 muitaakseni ?

        mä en kirjoittanut tuota viestiä sitten. joku käyttää mun käyttäjä nimeä, voiko joku vastata jo tohon ekaan kysymykseen kunnon vastausta. tänään pääsen lomille.


    • värttinä1

      kaikille epäilijöille tiedoksi pääsin pioneeri aukiin ja kohta loppuu. kunnialla olen suoriutunut.

      tästä taas nähdään miten munattomia kateellisia sivareita esim. nimimerkki zeus on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      32
      11240
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      56
      8963
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5435
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3734
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3638
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3594
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3328
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      59
      2665
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      71
      2377
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      33
      1913
    Aihe