tuskallinen
Läpäisemätön, suojaamaton, panssariko, sinä.. sinä :)
Läpäisemätön, suojaamaton, panssariko, sinä.. sinä :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
tunne on aito, ei tuskallinen, mutta turha, jos ei vastakaikua ole.
alussa sitä oli ja tunne taisi alunalkaen alkaa toisenpuolelta, mutta jokin muuttunut? en tiedä.
turha.. sitä se rakkaus on..
Saisit yhdellä pienellä eleellä,panssarini katoamaan.Sisinpääni näkisit.
Siellä kytee aito rakkaus.
Jos et tahdo siellä pidän piilossa.Hiljalleen tukahdutan sen.
Ja alan kyynikoksi.
Surullista mutta totta, tämän tien valitsen.
hetki omaa toimintaansa ja miltä se näyttää toisesta, antaako kuvan aidoista, hyvistä tunteista vai tunteista joilla voi loputtomiin pelleillä palstojen naisten kanssa ja kutsua jokaista mahdollista rakkaakseen.
Ehkä sinäkin olist saanut jotain aikaan aika pienellä, vaikkapa joskus mullekkin puhumalla, vastaamalla, ei välttämättä sillä innolla mitä muille mutta edes joskus.
Nyt sun tunteet salli asettaa mut naisjonon viimeiseksi ja se on aika isossa ristiriidassa tän paasauksen kanssa mitä annat tulla naiselle kuin naiselle.
Niillä ei oo mitään tekemistä aitojen tunteiden kanssa, ne on pelkkää, halpaa pelleilyä.
On puhumista oikealle ihmiselle.
jos pystyy ja haluu tukahduttaa tunteensa jonkun anonyymin ja tuntemattoman kirjottajan takia niin mitään tunteita, oikeita sellasii ei o ollukkaan. ei se sentään noin mee.
ei kuitenkaan kenenkään kustannuksella, pitää olla rehti joka suhteessa.
Mitä sa jaksat aina vetää tota samaa vanhaa valitusvirttä?
varmaan samalla lailla ku säkin tota omaa virttäs)).
Ziissus,
Jotkut elää täällä oikeasti.
molemminpuolista tuo? miksi se koskisi vain häntä eikä sinua ollenkaan?
kun toinen alkoi pelleillä aidolla tunteella. silloin se ei ole ollut hänelle aitoa tunnetta.
Mistä sen aidoksi tietää kukaan muu kuin se joka tuntee sen?
Kaikille muille se voi olla potaskaa tai aitoa.
jota kohtaan pelleili.
Tämän ketjun mukaan rakkaus on turhaa jos ei saa vastakaikua, eri mieltä, eihän Se silloin mitään rakkautta ollutkaan.
Tämän ketjun mukaan jos toinen ei tahdo, niin voi alkaa kyynikoksi, eri mieltä, silloin jäät paitsi rakkautta joka on tarjolla tulevaisuudessa.
Tämän mukaan toisen tunteilla pelleily ei ole aitoa tunnetta, ei ole aitoa tunnetta, no ei ainakaan rakkautta, sellaisesta kannattaa siirtyä kauemmaksi.
Hartsa rakastaminen ja rakkauden kohteena oleminen ei ole turhaa, vaikka joutuisitkin tai saisit olla se joka rakastaa. Rakkaus on vaikeaa.
siks alanki kyynikoks..
tai oon jo.. jos tarkkoja ollaa..