Hei
Minulla on muutaman kuukauden ajan ollu peräaukon suulla oikealla puolella rykelmä valkeita pieniä näppylöitä. Ne muodostavat valkean peitteen noin sentti x sentin alueelle. Näpyt ovat hyvin pieniä, mutta selvästi kohollaan muusta ihosta.
Kävin lääkärissä ja minulta otettiin papa, joka oli normaali. Olen syönyt hiivalääkityksen, mutta sekään ei auttanut. Myös lääkärin määräämää sibicort voidetta olen käyttänyt. Minulla on lievä psori, eli yksi 20v muuttumattomana pysynyt läiskä niskassa, joka pysyy hoidolla kurissa. Vaikeaa kuvitella että psori voisi näin levitä yllättäen pakaravakoon, koska se tosiaan on ollut muuttumattomana jo 20v.
Onkohan muilla ollut samanlaista vaivaa tai sattuuko joku muuten vain tietämään mistä voisi olla kyse. Kiitän jo etukäteen avusta.
Valkoisia näppyjä peräaukon suulla
epätietoinen87
1
2202
Vastaukset
- epätietoinen87
Näköjään kukaan ei osaa auttaa. =( Olen muuten terve nainen ja harmittaa tosi paljon, kun lääkäri ei näköjään osannut tehdä oikeaa diagnoosia. Sattuuko joku tietämään, että onko mahdollista, että olisi pelkkiä ulkoisia kondyloomia, ilman sisäisiä oireita, niin että ne ulkoiset eivät papassa näkyisi.
Tuntuu, että ei nämä valkeat näppylät muuta voi olla, mutta miten se ei papassa näkynyt? Onko kellään hyviä vinkkejä ulkoisten kondyloomien hoitoon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746284MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415348Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594233NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734092Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja623845Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691127- 47900
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?29787Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62781- 55758