Turhaa höpinää. On ennenkin lapset hoidettu. Minä itse menin kahden viikon ikäisen lapsen kanssa töihin ja lapsen ollessa 6 kk vein tarhaan ja tosi on. Ei siinä auttanut muu kun hoitaa kotityöt ym. Mies tuli samalla hoidettua eikä seksihalut kadonneet minnekkään.
Tämän päivän naiset ovat vain petanneet asiansa siten, että mies hankitaan ja avioon. Sitten lapsi syntyy ja valitellaan on niin ja niin raskasta hoitaa vauvaa. Saadaan siten heivattua mies muualle ja naiset toivovat, että mies löytäisi äkkiä jonkun sivusuhteen ja voisivat esittää osaansa uskottavasti. Tarkoitus siinä on ero jossain vaiheessa ja puolet omaisuudesta ja elatusmaksut päälle. Kukaan muu ei ole tyytyväinen, kuin nainen itse. Osaa esittää sitten niin surkeaa ja valittelee ympäriinsä miten huonosti mies häntä kohteli ja kaikki uskoo. Vedätys menee täysillä läpi. Ja surkuttelijoita riittää naiselle. Tämä on nähty niin monia kertoja. Nainen ei edes koko aikan pitänyt saatikka rakastanut miestään, tarkoitus hänellä on vain saada lapsi elarit omaisuus. Se on siinä.
Itse olen saman miehen kanssa edelleen, jos ero tulee niin ei voi mitään. Onpahan lapset jo isoja ja omillaan. Minä en ole nalkuttanut ja määräillyt mitenkään miestäni. Saanut olla miten halunnut, mutta aina on tullut mukaani melkein vessaan asti. Vieraat ovat joskus nauraneet, että teidän pitää hankkia vessaan kaksi wc-pyttyä, että pääsette samaan aikaan sinnekkin. Olemme kulkeneet aina yhdessä melkein joka paikkaan lapsia unohtamatta. Mieskään ei ole määräillyt minua, molemmilla oma vapaa tahto olla yhdessä ja hyvin on mennyt tähän asti.
Lapsi ei vie seksihaluja
2
208
Vastaukset
- ...
Tuossa teoriassasi ontuu vain se, ettei niillä miehillä mitään omaisuutta ole. Yleensä pariskunnilla on vain yhteinen velka.
Se pitää kyllä paikkansa, ettei lapsi seksihaluja vie, paitsi korkeintaan mieheltä. Naisella halut vain kasvaa, jos niitä on oikeista syistä alunperinkin ollut. :D - aaaa1221
"Tämän päivän naiset ovat vain petanneet asiansa siten, että mies hankitaan ja avioon. Sitten lapsi syntyy ja valitellaan on niin ja niin raskasta hoitaa vauvaa. Saadaan siten heivattua mies muualle ja naiset toivovat, että mies löytäisi äkkiä jonkun sivusuhteen ja voisivat esittää osaansa uskottavasti.Tarkoitus siinä on ero jossain vaiheessa ja puolet omaisuudesta ja elatusmaksut päälle."
Kaikki tämän päivän naiset hankkivat muksun suurten erossa tulevien rahojen toivossa. Kiitos tästä viisaudesta, olet nero.
Miten tämä selittää perhekoon jatkuvan laskusuunnan ja sen, että naiset valitsevat nykyään yhä useammin lapsettomuuden?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3702864SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662294Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781959Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis691610- 1401552
- 691159
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021029Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön264965Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li9946- 39821