Turhaa höpinää. On ennenkin lapset hoidettu. Minä itse menin kahden viikon ikäisen lapsen kanssa töihin ja lapsen ollessa 6 kk vein tarhaan ja tosi on. Ei siinä auttanut muu kun hoitaa kotityöt ym. Mies tuli samalla hoidettua eikä seksihalut kadonneet minnekkään.
Tämän päivän naiset ovat vain petanneet asiansa siten, että mies hankitaan ja avioon. Sitten lapsi syntyy ja valitellaan on niin ja niin raskasta hoitaa vauvaa. Saadaan siten heivattua mies muualle ja naiset toivovat, että mies löytäisi äkkiä jonkun sivusuhteen ja voisivat esittää osaansa uskottavasti. Tarkoitus siinä on ero jossain vaiheessa ja puolet omaisuudesta ja elatusmaksut päälle. Kukaan muu ei ole tyytyväinen, kuin nainen itse. Osaa esittää sitten niin surkeaa ja valittelee ympäriinsä miten huonosti mies häntä kohteli ja kaikki uskoo. Vedätys menee täysillä läpi. Ja surkuttelijoita riittää naiselle. Tämä on nähty niin monia kertoja. Nainen ei edes koko aikan pitänyt saatikka rakastanut miestään, tarkoitus hänellä on vain saada lapsi elarit omaisuus. Se on siinä.
Itse olen saman miehen kanssa edelleen, jos ero tulee niin ei voi mitään. Onpahan lapset jo isoja ja omillaan. Minä en ole nalkuttanut ja määräillyt mitenkään miestäni. Saanut olla miten halunnut, mutta aina on tullut mukaani melkein vessaan asti. Vieraat ovat joskus nauraneet, että teidän pitää hankkia vessaan kaksi wc-pyttyä, että pääsette samaan aikaan sinnekkin. Olemme kulkeneet aina yhdessä melkein joka paikkaan lapsia unohtamatta. Mieskään ei ole määräillyt minua, molemmilla oma vapaa tahto olla yhdessä ja hyvin on mennyt tähän asti.
Lapsi ei vie seksihaluja
2
177
Vastaukset
- ...
Tuossa teoriassasi ontuu vain se, ettei niillä miehillä mitään omaisuutta ole. Yleensä pariskunnilla on vain yhteinen velka.
Se pitää kyllä paikkansa, ettei lapsi seksihaluja vie, paitsi korkeintaan mieheltä. Naisella halut vain kasvaa, jos niitä on oikeista syistä alunperinkin ollut. :D - aaaa1221
"Tämän päivän naiset ovat vain petanneet asiansa siten, että mies hankitaan ja avioon. Sitten lapsi syntyy ja valitellaan on niin ja niin raskasta hoitaa vauvaa. Saadaan siten heivattua mies muualle ja naiset toivovat, että mies löytäisi äkkiä jonkun sivusuhteen ja voisivat esittää osaansa uskottavasti.Tarkoitus siinä on ero jossain vaiheessa ja puolet omaisuudesta ja elatusmaksut päälle."
Kaikki tämän päivän naiset hankkivat muksun suurten erossa tulevien rahojen toivossa. Kiitos tästä viisaudesta, olet nero.
Miten tämä selittää perhekoon jatkuvan laskusuunnan ja sen, että naiset valitsevat nykyään yhä useammin lapsettomuuden?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733430
- 622634
- 732367
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582328Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912267- 421783
- 441719
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1841502Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141383EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481340